Najdi forum

Bolece stopalo

Pozdravljeni,

Vec let sem imela tezave v desnem stopalu in sicer trgajoco bolecino v predelu podplata, ki se je pojavila pri vec kot polurni hoji (obcutek bolecega raztezanja stopala). Bolecina je bila prisotna od prstov do pete, v predelu prstov je bila bolj podobna bolecini po udarcu. Stanje se je pred kratkim poslabsalo (nepravilno stopanje in sepanje po vec kot eni uri hoji). V Nemciji so mi postavili diagnozo in sicer Aktivierter Spreizfuss, sedaj pa me zanima vec informacij o tej deformaciji (slovenske sopomenke zal ne poznam). X-ray ni pokazal preteklih poskodb. Izdelali mi bodo vlozke za cevlje, ki naj bi jih nosila dva tedna. Po besedah doktorja naj bi se po dveh tednih bolecine umirile. Kaj lahko se storim, da izboljsam situacijo? Kvalitetno obutev ze imam, vendar ne vem, ali ustreza deformaciji (boljse se pocutim v shock absorber obutvi, ki ima gibljiv podplat z memory foam vlozkom). Naj omenim, da imam tezave najti primerno obutev, saj nosim zensko stevilko 41 in imam zelo ozko nogo, vkljucno z gleznjem, zato imam v vecini obutve, ki je dostopna na trgu, obcutek plesoce noge… Prav tako mi ne ustreza podplat, ki je nefleksibilen (trd), saj imam obcutek, da pri hoji spodvihujem prste (kakor, da bi zelela prijet vlozek v cevlju), kar se dodatno krepi bolecino. Hvala!

Spoštovani!
Po domače so rekli, da gre za razboleno plosko stopalo zaradi preobremenitve. Z vložki poskušajo razbremeniti mehka tkiva stopalnih lokov (ki so pri vas zaradi ploskih stopal že tako stalno pod povečanim “raztegom”) in jim s tem omogočiti okrevanje..
Žal se bojim, da gre pri vas za bolj kronično stanje kjer se bodo podobne epizode ponavljale- samo plosko stopalo in kronična preobremenitev, verjetno zaradi ohlapnosti veziva (prirojeno) verjetno pa tudi kak kilogram(?).
Kakor koli obstajajo raztezne in krepilne vaje za stopala in mišičje goleni., ki uvajate postopno in redno izvajate…..Ne pozabite na križ. Seveda široka udobna stabilna obutev. Od obsevanj protibolečinsko magnet ali diadinator , UZ… Če se bo sčasoma razvil plantarni fascitis kombinacija vaj in udarnih valov na FTH…
Skratka kar nekaj dolgotrajnega dela.
Lep pozdrav,

New Report

Close