Najdi forum

Fat pad sindrom

Spoštovani!
Moje težave z bolečinami v obeh stopalih so se začele konec meseca oktobra. Osebna zdravnica mi je postavila diagnozo plantalni fasciitis. Svetovala mi je gretje stopal, počitek in NSAR (Nalgesin forte). Po treh tednih bolniške se je stanje nekoliko izboljšalo, vendar le, če sem bolj ali manj mirovala. Vsako daljše obremenitve stopal so povzročale ponovne bolečine. Decembra je uz pregled pokazal, da gre dejansko za ti. heel fat pad sindrom. Zdravnik mi je svetoval silikonske vložke, hlajenje in nesteroidno kremo. Stanje naj bi se tako umirilo po 2-3 tednih. Ker sem bila preko praznikov na dopustu, se je stanje nekoliko popravilo. Od začetka januarja, ko sem ponovno v službi, pa gre vsak dan spet na slabše. Boli me celo stopalo, ne le peta, tudi v predelu stopalnega loka in pod prsti. Pri svojem delu sem veliko na nogah in v avtu, kjer mi vožnja povzroča bolečine. Nositi dodatno težo, npr. večko hrane iz trgovine, je precej boleče. Hlajenje olajša bolečino, vendar le začasno. Prosim, svetujete mi, kaj še lahko naredim. Ali obstajajo kakršnekoli terapije, ki bi omlile bolečino in pospešile zdravljenje? Hvala za odgovor. Lep pozdrav, Petra

Spoštovani! Verjetno se bi nas večina odločila za diagnozo plantarni fascitis (velika “vreča” v katero lahko uvrstimo kar nekaj bolečnosti po stopalu) ali calcaneodynia (bolečina pod peto- “trn v peti”- bi rekli ljudje).
Ukrepi so si zelo podobni:
V začetku počitek, masaže z ledom, analgetiki.
Vložki. Ti po eni strani podpirajo stopalne loke in jih s te razbremenijo, po drugi strani pa naj bi bili mehki pod mestom največje bolečine
Raztezne in krepilne vaje za stopala in križ–najdete sete vaj preko interneta pod zgornjima diagnozama , jih redno izvajate in sete približno na 3-4 mesece zamenjate
Obsevalna terapija: magnet ali DD ipd proti bolečinam. Kasneje ev. udarni valovi ali LASER
Če je bolečina ostra in omejena na točno določeno “piko” tudi blokada.
Predvsem pa vztrajnost, prilagoditev obutve in obremenitev, življenjskega sloga (več zase kot vase???). To je ena tistih tečnih bolečin, ki se je dolgo nabirala in se ne pusti kar tako odgnati!
Lep pozdrav,

New Report

Close