Najdi forum

Iz obupa vseeno vprašam

Pozdravljeni,

pridno sem vse prebrala (pregledala zgodovino foruma in vaše odgovore na vprašanja, podobna mojemu). Prav nič vesela pravzaprav.

Moj problem – neznosne bolečine v obeh petah, na levi tudi zadnji del pete (notranja in zadnja stran). Težave trajajo že pol leta. Postajajo neznosne. RTG “trna” ni pokazal (opravljen pred 2 mesecema). Peče, žge, boli, kljuje – tudi v mirovanju. Od nenehnih bolečin, pri katerih ne pomagajo niti nobene kreme in kremice, niti protibolečinske tablete, sem res na koncu z živci. Težko se že koncentriram na delo, ker me ta nenehna res že neznosna bolečina (kljub visokemu pragu) spravlja v obup. V levi del levega podplata sem dobila že blokado, ki je držala kakšen mesec, vendar se je bolečina razširila zdaj praktično že vsepovsod po podplatu in v peto, proti gležnju in više. Tudi v drugem podplatu.

Kot berem, (zdravniške) pomoči praktično ni ? Mi res ostane le nakup čeveljnih vložkov in razgibavanje in masaže stopala? Ni “čudežne tabletke”, ki bi mi pomagala vsaj v roku enega meseca? Lahko bi vpila od bolečine… a sem zaradi nje čisto tiho…. ker sem tako nervozna, da so moji živčki na kratki nitki. No, vsaj to je za nekaj dobro,a ne 🙂

Slišala sem tudi, da naj bi UZ razbijanje tudi pomagalo. Drži ali ne? In kje to izvajajo?

Morda pa sploh ni “trn v peti”…. ?

Hvala za vaš odgovor 🙂

LP, Helena

Spoštovani!
No ja, žal čudežne tabletke (kot modra pri moških) pač ni. Vse kronične ukrepe ste našteli ergo je res tečno! Sočustvujem vendarle pa le nadaljujte z njimi.
Glede raztezno krepilnih vaj poglejte na internet in jih morda zamenjajte- ne ustrezajo vse nujno vsem.
Masaže z ledom ali hlajenje pad curkom vode po obremenitvah večini ustrezajo, ni pa rečeno, da vam ustreza hlajenje na sploh (majhen del nas je, ki nam hlajenje ne paše!?)
Glede razbijanja se še lovimo. Včasih je veljalo, da bo LASER tisto pravo nato so prišli udarni valovi, pa UZ in raztegovanja in vaje kot kombinacije… Ponovno: ni univerzalnega načina
Verjetno se ponavljam, pa vendar- ne pozabite na hrbtenico. Narejeni smo tako, da nas mišice “zadaj” po hrbtu in nogah držijo pokonci in imajo zato tudi tendenco, da se s časom krajšajo. Krajše kot so težje prenašajo naše moderno življenje in se lahko v svojih “bolečinskih” prizadevanjih seštevajo. Morda bi veljalo opraviti EMG korenin L5 in S1 , da se izključi draženje le teh v ledveni hrbtenici. Če se pokaže draženje le teh sledi MRI ledvene hrbtenice… A o tem se le posvetujte s svojim zdravnikom, ki vas tudi bolje pozna pa še ve kaj sta že opravilo diagnostično in terapevtsko.
Lep pozdrav,

New Report

Close