Najdi forum

Gleženj – težave

Pozdravljeni, zaradi bolečin v L gležnju sem obiskal zdravnika,ki me je napotil na RTG. Izvid RTG kaže na možne začetne degenerativne spremembe lateralnega maleola ter med talusom in os trigonum. Poleg tega še spina na petnici (imel sem bolečine pred 2 letoma, zdaj ne več) in nekaj osifikacij na narastišču ahilove tetive. Naj povem, da precej tečem (200-300km mesečno) in da večjih težav z gležnji (razen nekaj izvinov) nisem imel. Stopalni lok na levem stopalu imam že od mladosti (rojstva) znižan. Star sem 46let.

Sedaj imam napotnico za ortopeda in FTH. Ali so spremembe takšne, da se jih da odpraviti s FTH?

Spoštovani!
Ne, z ničemer ne morete odpraviti teh sprememb. Gre za “utrujenost” (ali pa izrabo) materiala zaradi dolgoletne (pre)uporabe. Že vaša zasnova (ploski stopali) ni idealna za tako velike in dolgotrajne napore ( vendarle pa vam tek nedvomno veliko “prinese” na drugih področjih: boljše počutje, sprostitev, ….).
S FTH, obutvijo, nekaj prilagoditve naporov (kolo?) stanje lahko vzdržujete in celo zmanjšate (začasno tudi odpravite) bolečine, čudežev pa žal ni.
Skratka: da se stanje izboljšati in poiskati ravnovesje med napori in obrabo, da boste še naprej zadovoljni s svojo nekoliko prilagojeno rekreacijo.
Lep pozdrav,

New Report

Close