Najdi forum

Boleča peta

Pozdravljeni,
7-letni sin je skočil z višine na peto. Od tega je 10 dni, sicer ga sedaj manj boli, kot prve dni. Na dotik ga ne boli, boli ga, če peto obremeni, npr. pri nogometu ne more dolgo igrati, ker ga začne boleti.
Bili smo pri zdravniku in kasneje na slikanju na urgenci, kjer so izključili zlom, so pa ugotovili prirojen naguban rob kalkaneusa.
Zdravnica je rekla, da naj bi udarec sprožil posledice te prirojene napake in da bo verjetno vedno imel bolečine in da bo verjetno moral prenehati s treningi nogometa.
Malo mi je to čudno in sem hkrati v skrbeh, ker pred skokom ni nikoli imel težav in je bil odličen tekač in nogometaš.
Ker te bolezni ne poznam, me zanima vaše mnenje.

Spoštovani!
Pri vašem fantiču gre verjetno za stanje, ki mu pravimo Mb. Sever–“nagrbačen” zadnji del petnice.
Stanje je relativno pogosto, gre za težave s prekrvavitvijo tega dela petnice vendar se stanje vedno samo po sebi popravi ob relativnem mirovanju oz. razbremenjevanju.
Skratka, nič dramatičnega, pač pa tečno. Ob doskoku se je to stanje odkrilo. Potrebno je paziti glede obremenitev (l verjetno so zaradi tega omenjali prenehanje s treningi). V tem času ni potrebno povsem izključiti fizične obremenitve, le izogiba naj se večjim in daljšim npr doskoki, dolgi teki….Seveda pa je velik problem kako omejiti nadebudneža, tako, da bo kaka boleča faza še prišla.
Ne znamo povedati kdaj bo to minilo. Lahko ima srečo in bo v nekaj tednih vse v redu, običajno pa traja nekaj mesecev, lahko tudi celo nogometno sezono!
S svojim zdravnikom se dogovorite glede kontrol (tudi zaradi ev. opravičil glede telovadbe) oz. pregleda pri ortopedu.
Lep pozdrav,

New Report

Close