Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Bolečine v sklepih in mišicah poškodba stopala in nasveti pri okrevanju

poškodba stopala in nasveti pri okrevanju

Spoštovani,

prosila bi vas za nasvet pri okrevanju od poškodbe stopala. Naj najprej povem da ni bilo na rtg-u zaznanih novih poškodb, poškodovana naj bi bila mehka tkiva, padec pa je bil takšen, da sem z desnim stopalom trdo pristala. Zgrešila sem zadnji dve stopnici in se ujela na desno nogo. Gleženj ni bil zvit, bolečina je bila samo v sklepu palca, najvišji točki stopala (loka) in ob zunanji strani stopala. Po poškodbi sem si oteklino hladila in bolečino lajšala z obkladki in Nalgesin s tabletami, ker po tednu dni in pol še ni bilo boljše pa mi je zdravnica predpisala Nalgesin forte 550 mg (5 dni). Oteklina je takrat res izginila, a mi stopalo vedno malo zateče ko sem na nogah več ur skupno na dan, po 2 urnih sprehodih,… od poškodbe je že mesec dni, skrbi pa me bolečina ki je še vedno prisotna in močna ob utrujenosti stopala ali pa ob določenih gibih pri sklepu palca in na najvišji točki loka (leva stran desnega stopala). Drugače redno vadim jogo in hodim na sprehode in imam 30 let. V času ko sem imela nogo zatečeno sem res počivala, potem pa sem začela stopalo razgibavati in poskušala vaditi ter opravljati vse normalno, a določenih gibov še vedno ne morem opravljati. Primer: klečati ali se za par sekund usesti na stopala, saj je bolečina premočna.

Sama opazim spremembe, kot da bi bil lok bolj dvignjen in ob zunanji strani na sredini je določena kost malo izbočena. Zanima me, kaj lahko naredim, da bi se stopalo postalo spet gibčno, da se ne bi vnemalo in bolelo ob tem če sem dalj časa na nogah ter bi lahko normalno vadila. Sedaj si le občasno hladim stopalo, ko je oteklina, vsak dan pa si naredim masažo z gelom in občasno namočim tudi stopalo v slano vodo. Ali bi mi fizioterapija pomagala, mogoče kakšno mazilo, vaje? Res ne vem, saj ni bilo nič zlomljeno, počeno, niti zvito a bolečina ostaja.

Prijazno vas pozdravljam in se vam zahvaljujem za odgovor.
Lep pozdrav,
Andreja

Spoštovani!
Verjetno je stanje sedaj že bistveno boljše, pa vseeno.
Taka stanja se vlečejo, tudi več kot pol leta, zlasti otekanja.
Pravzaprav delate vse prav. Relativni počitek, postopno povečevanje obremenitev, masaže z ledom, prenehanje z bremenitvami, ko se bolečina povečuje. Široka udobna obutev, vložki, ki podpirajo stopalne loke (vsaj v začetku ne (pre)trdi.
Dodajte raztezne in krepilne vaje. Ob daljših bolečinah imajo analgetiki zlasti NSAR (če nimate težav z želodcem( seveda svojo vlogo, jih je pa treba odjemati kot terapijo, ne kot posamični “bombon”).
Če pa so bolečine še prisotne, zlasti oster pa je treba spet na pregled in slikanje
Lep pozdrav,

New Report

Close