Najdi forum

Boleča peta

Pozdravljeni!

Dober mesec nazaj me je med tekom “napadel” pes, kateri ni bil na vrvici. Avtomatsko sem odreagirala in nerodno stopila z levo nogo na neravno podlago, malce nagnjeno. V tistem trenutku me je v peti le malce zabolelo, ampak je šlo naprej, tako sem še 20 min nadaljevala s tekom. Ko sem prišla domov, se raztegnila in ohladila so se začele pojavljati bolečine. Namazala s smrekovim mazilom, dajal obkladke, ampak drugi dan sem komaj komaj hodila. Nisem mogla stopiri na peto, po stopnicah nisem mogla. Občutek sem imela kot da imam na mestu ahilove tetive “prekratko” kito, mišico….da bi lahko normalno hodila. Bolečina je bila prisotna kar nekaj dni. Ob obisku zdravnika pa 3 dneh od poškodbe, mi je predpisal Nalgesin forte, kateri mi je malce oblažil bolečine, ampak ne do konca. Ortoped mi je dejal, da imam vneto ahilovo tetivo in da mi 14 dni odsvetuje tek. Nisem nič tekla od poškodbe. Naslednjih 14 dni sem si dajala obkladke, mazala … Bolečina je s tabletami in obkladki malce popustila … Ker tablet ne želim jemati v nedogled sem jih dala na stran, ampak bolečina je prišla na plan v vsej svoji razsežnosti. Tako sedaj že 10 dni čutim nenormalne bolečine zadaj nad peto in na zunanji strani pod gležnjem nazaj proti peti. Tudi otečeno imam in rahlo modre barve. Oteklina je prisotna vedno. BOlečine so tako močne, da ne morem normalno hoditi, hoja po stopnicah je otežena, tudi v kolikor stopim malce bolj močno na peto je bolečina še dosti bolj izrazita. Kaj menite glede na opisano, je to poškodba ahilove tetive ali bi lahko šlo za kaj druga? Na dotik je na zunanji strani noge, pod gležžnjem proti peti, zelo boleče. Prosim za odgovor! Hvala in lp

Spoštovani!
Tole je verjetno že mimo.
Verjetno je šlo za poškodbo Ahilove tetive npr. delno natrganje (oteklina in blag hematom-modrina). Ahilova tetiva je naš glavni “upogibalec” oz. “odrivalec” stopala. Glede na take obremenitve je seveda okrevanje dolgotrajno. Imobilizaciji (mavec/longeta) se izogibamo zaradi možnih komplikacij, npr. globoke venske tromboze, bi pa prišel v poštev če močna bolečina vztraja + bergle za ta čas)
Ker je stanje verjetno že boljše priporočam redna raztegovanja in ogrevanja pred napori oz. ob začetku obremenitev- jutranje vstajanje, vstajanje po daljšem sedenju,…) in raztegovanje po naporih. Hlajenje po naporih, nežne masaže, knajpanje,..
Priporočam tudi obutev z nekaj pete (2-3 cm) oz. povišico pod peto v čevlju). Seveda rob čevlja ne sme tiščati na boleče mesto.
Lep pozdrav,

New Report

Close