Najdi forum

Higrom na nogi

Pozdravljeni!
V dveh mesecih sem bila dva krat na operaciji higroma, ki se je pojavil na dorzumu desnega stopala.
Po prvi operaciji se je higrom ponovil (zdravnik je ugotovil, da je bilo brazgotinsko tkivo z manjšo možnjostjo higroma distalneje od prejšnjega operativnega posega). Opravil je manjšo resekcijo ter zašil kapsulo sklepa.
Sedaj je že mimo tretji teden posega. Okoli rane je še nekoliko zatečeno, mazinčka ne čutim, drugače na pogled bp.
Zanima me, kaj pomeni brazgotinsko tkivo in zakaj je bilo tako obširno (premer 5 cm) in
kdaj lahko po vašem mnjenju začem z obremenitvijo noge (daljša hoja)?

Za vsa pojasnila sem vam najlepše zahvaljujem.

Spoštovani,
verjetno zato, ker to ne nastane kar čez noč ampak se počasi veča. Poleg tega se lahko ponovi, saj gre za neko kronično draženje, ki spodbudi ovojnico sklepa ali kite, da se poveča (hipertrofira se sliši bolj učeno).
Brazgotinsko tkivo je brazgotina. Lahko, da je higrom kdaj prej počil in se spontano zabrazgotinil, lahko na novo zrasel skozi/v brazgotino,.., pač teoretične možnosti. Videti pa je, da sta ga uspešno počistila.
Tako na palec se vsako tkivo celi cca 6 tednov do neke sprejemljive “trdote”, ko je nadaljnje obremenjevanje bolj v korist kot potencialno škodo. Ergo pridno razgibavajte mezinček in 4. prst z roko, lajko tudi, do bolečine s stopalom na tleh z aktivnim odrivanjem pa bi jaz počakal teh 6 do 8 tednov (ste le imeli dve operaciji). Pa tudi s kakšnim maratonom jaz naslednje mesece ne bi hitel, pazite pa tudi na obutev- npr. športni čevlji z dobrim podplatom (“amortizer”).
Lep pozdrav,

New Report

Close