Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Bolečine v sklepih in mišicah Hallux valgus – bolečina

Hallux valgus – bolečina

Pozdravljeni
V družini imamo dedno hallux valgus. Lansko leto sem bila pri ortopedu, ki je rekel, da imam še premalo ukrivljena oba palca na obeh nogah (da manjka vsaj še 5%) in še ni zrelo za operacijo. Zadnje pol leta me predvsem na levi nogi sklep palca ob dolgotrajni hoji (redno hodim v hribe) začne boleti in pojavi se pekoča bolečina in občutek omrtvičenosti predela od sklepa proti nohtu.
Zanima me, koliko morajo biti palci že ukrivljeni, da se to operativno naravna?
Kadar grem v hribe si oba palca polepim z kinezio trakovi, da je vsaj občutek malo boljši, obutev nosim primerno široko, visokih pet ne nosim.
Prosim za nasvet.

lp
U

Spoštovani,
ni neke “priznane” meje v stopinjah, ko se mora operirati. Vedno gre za kombinacijo težav, vidnih (RTG in na oko) ter tipnih sprememb. Vse to presoja ortoped, ko vam svetuje/odsvetuje operacijo. Vedeti morate, da tudi po operaciji to ni več zdravo/neoporečno stopalo enako prožno in močno kot je bilo v najboljši formi. Tudi brazgotine po posegu znajo boleti same po sebi. Poleg tega se deformacije rade ponovijo- mlajši ste v času posega večja je možnost (že zaradi časa za tak razvoj).. Skratka kar nekaj razlogov, da se ne hiti.
Poskusite si pomagati z raztezno krepilnimi vajami, izmeničnimi kopelmi in masažami stopal. Poskusite z visoko planinsko obutvijo, da bo navzdol “zaviralo” nad gležnjem in ne nabijalo prste. Več krat se ustavite, posedite kako minuto in pomasirajte stopali (morda jih tudi ogladite v kakem potoku?)
Lep pozdrav,

New Report

Close