Najdi forum

Pozdravljeni
Stara sem 41let in pojavile so se bolečine na levem nartu. Nisem se nič poškodovala,kar naenkrat so se pojavile. Imam pa trn v peti in sem pred leti dobila blokado zaradi trna. Bolečine niso čisto izginile lahko rečem,da so se omilile. Imam pa tako službo,da sem konstantno na nogah. Zanima me ,ali so te bolečine posledica trna ali gre za kaj drugega.
Hvala za vaš odgovor …p

Spoštovani!
Ne, niso posledica ampak skladne s trnom.
Naše stopalo je kot lok. Kosti so “leseni” del, plantarna fascija pa kot tetiva. No, in ta tetiva je vpeta na peto in na mehke strukture na bazi prstov. In ker se ta lok prekomerno obremenjuje se na mestu pretiranega vleka fascije nan narastišču na petnico naredi trn- trn torej ni vzrok bolečin ampak posledica kronične preobremenitve.
Podobno se dogaja vrhu “lesenega” loka- tam je več malih kosti, ki se on “ploščenju” loka “butajo” z robovi sklepnih površi na zgornji strani, ki zato postanejo boleči. Čez čas se razvijejo tudi naplastitve. Razdražijo se še tetive oz njihove ovojnice, ki tečejo čez te naplastitve in se drgnejo obnje,….
Skratka, gre za dolgotrajen proces mučenja vaših stopalnih lokov. Pomagate jim z široko udobno obutvijo, ki pusti stopalom “dihati”. Visoke pete niso v tej kategoriji. Vložki naj podpirajo tako vzdolžni kot prečni stopalni lok. Seveda vaje, tako raztezne(elastičnost struktur) kot krepilne. Izmenične kopeli, masaže za “božanje” preutrujenih stopalc. Tudi kak krajši počitek, več krat po malo, s sezutjem in (samo)masažo ne bi bil ravno škodljiv.
Skratka stalna in dolgotrajna skrb. Ko začne delati kirurg je že druga pesem…
Lep pozdrav,

New Report

Close