Najdi forum

Bolečina v peti

Sem malo težji, 33 let, in nekje mesec dni me že boli peta na eni nogi, ampak samo na začetku. Torej, zjutraj ko se zbudim, in stopim na peto, me kar konkretno zaboli. Če naredim kakih deset, dvajset korakov, bolečina popolnoma izgine, in lahko hodim brez problema. Če se za pol ure usedem, ko vstanem in stopim na peto, spet zaboli, in spet boli samo prvih nekaj korakov, in potem neha. Samo na eni nogi.

Veliko prehodim (~10km na dan), ampak sem probal tudi recimo dva dni skoraj nič (samo po bajti, pa še to bolj malo, od kavča do stola), in tretji dan zjutraj je bilo več-ali-manj isto, kot ob jutrih, ko sem prejšnji dan prehodil 10km+

Ima kdo kako idejo, kaj bi bilo? Pri dohtarju še nisem bil, vendar me skrbi, da me tudi to čaka.

Spoštovani!
Najverjetneje gre za t.i. “trn v peti” oziroma “calcaneodynio” ali enostavno bolečo peto. Naše stopalo je kot kostni lok, ki ima na podplatni strani napeto “tetivo , to je plantarno vezivno ploščo. Ta je vpeta na enem koncu na petnico in to narastišče se zaradi prevelikega vleka ob kronični preobremenitvi razboli. V začetku je ta bolečnost prisotna le ob začetku obremenitev-npr. zjutraj ali po daljšem sedenju itd. dokler se ne ogrejete , kasneje je bolečina lahko stalna.
Proti tem težavam se borite z razteznimi in krepilnimi vajami za stopali, masažami z ledom, izmeničnimi kopelmi stopal, obsevanji npr. z didadinatorjem, UZ, laserjem. Pomaga tudi vložek, ki je mehak pod peto hkrati pa podpira vzdolžni stopalni lok. Podobno deluje tudi debelejši podplat /amortizer) npr pri športni obutvi. Če ni napredka je možna tudi blokada boleče točke.
Predvsem pa morate vedeti, da se je to pripravljalo kar nekaj časa in ne bo kar na hitro izginilo. Torej vztrajno in hrabro naprej. Gotovo pa ne bo škodovalo, če se posvetujete še s svojim zdravnikom.
Lep pozdrav,

New Report

Close