Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Bolečine v sklepih in mišicah Ganglion na nogi – ob gležnju

Ganglion na nogi – ob gležnju

Pozdravljeni,

lani se mi je po zvinu ob gležnju desne noge pojavil ganglion (na mestu za lateralnim maleolom desno). Že trikrat so mi vsebino spunktirali, ob drugem obisku aplicirali Xilocain s Flosteronom, ob tretjem obisku tekočino še direktno iztiskali in razbrazdali samo ovojnico gangliona. In rezultat po vseh treh punkcijah enak. Nekaj dni za tem, ko snamem bandažo, se tekočina ponovno nabere v ovojnici in je v nekaj dneh enako velika kot pred punkcijo. Ob zadnjem obisku je kirurg plastik povedal, da punkcij ne morem opravljati v nedogled, saj se koža tanjša in da svetuje odstranitev z operacijo. Več krat sem prebrala, da se z ganglioni na nogah ukvarjajo ortopedi in sem malo v dilemi, saj mene želi operirati plastični kirurg. Skrbi pa me tudi čas okrevanja (koliko tednov počitka je potrebno ali kdaj se lahko začne noga ponovno obremenjevati).

Hvala za odgovor,
Barbara

Spoštovani!
Pravilo je, da se do 3 krat poskuša urediti stanje s punkcijami/infiltracijami nato pa se odloči ali stvar pustiti (če ne dela težav- na mestih, ki niso obremenjena, npr na roki) ali pa operacija – vaš primer.
Ganglij je posledica, ne vzrok. Morda bi le stopili še do ortopeda ali travmatologa (stanje po poškodbi), da oceni funkcionalno stanje gležnja. Želimo namreč odstraniti vzrok nastajanja ganglija, ne samo sam gaglij. Strokovno mnenje več ni nikoli odveč!
Ker pa so čakalne dobe na vse kar dolge, v tem času redno izvajajte vaje za stabilizacijo gležnja, ne tekajte po neravnem terenu (polje), oziroma izvajajte le kontrolirane obremenitve (kolo, hoja po gozdnih, ravnih podlegah, zaščitite gleženj med napori, ipd.

Lep pozdrav,

New Report

Close