Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Bolečine v sklepih in mišicah Vraščen noht ali glivice?

Vraščen noht ali glivice?

Pozdravljeni,

na notranji strani palca na nogi se mi je že pred 2 mesecema začelo gnojiti in boleti, po dveh dneh sem gnoj iztisnila in sem mislila, da bo ok. Pred leti se mi je to večkrat dogajalo zaradi nepravilnega rezanja nohtov. Ampak se stanje ni izboljšalo, prst še vedno boli in občasno izteka krvav gnoj (v zelo majhni količini). Od takrat se spravljam k zdravniku, ampak še nisem šla. Sedaj pred dnevi pa se je situacija ponovila na drugem palcu na nogi, najprej je bolelo, dvakrat sem iztisnila gnoj, sedaj pa se občasno pocedi krvav gnoj, prst pa je zatečen in boli. Tako je sedaj nekaj dni.
Kaj bi bil vzrok temu? Je kriv noht ali so mogoče glivice? Občasno (enkrat do dvakrat letno) se mi namreč pojavijo glivice na eni nogi, vedno na istem prstu, ki ni palec in jih potem odpravim z kremo Canespor. Kaj storiti?

Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani!
Skoraj gotovo gre za vraščanje nohtov.
Seveda pojdite k zdravniku, da to vidi.
Nogi-palca kopajte v antiseptični raztopini ali prekuhanih kamilicah, nohte režite samo naravnost in….veliko potrpljenja, da “pregrmite” boleče obdobje z gnojenjem, ko se mora rob oziroma kot nohta “prebiti na plano”. To pomeni, da morate oba kota nohta jasno videti zunaj kože na palcih.
Lep pozdrav,

New Report

Close