Najdi forum

Operacija ahilove tetive

Pozdravljeni,

Pri rojstvu sem imel pes ekvinovarus, sedaj pri 30ih letih pa se je gleženj odločil da odpove sodelovanje.

Že od malega imam bolečine v desnem gležnju po vsaki aktivnosti, to izgleda tako, da par dni po aktivnosti ne morem normalno niti hoditi. Ampak se je zadeva vedno popravila po nekaj dneh in /ali obkladkih.

Pred nekaj meseci je po službi (teren) ponovno prišlo do bolečin, s tem da od takrat bolečina ne pojenja.

Ortoped je podal mnenje, da bo elongacija ahilove tetive odpravila moje težave. Pa me zanima kakšen je poseg, predvsem pa kakšna je rehabilitacija, koliko časa traja in kako poteka.

Hvala in LP!

Spoštovani!
Elongacija pomeni podaljšava. Po domače: Ahilovo tetivo bo vaš ortoped prerezal tako, da j bo lahko podaljšal in s tem spravil stopalo v boljši položaj (Stopalo bo gibljivo bolj proti navzgor). Morda bo potrebno sprostiti še kakšno strukturo-zarastlino, a to ne podaljša okrevanja, samo težje je za oba. Približno 6-8 tednov boste imeli mavčevo zaščito- položaji in možna razgibavanja so odvisni od tega kaj bo treba in možno narediti ob “sekljanju”. Ta poseg vam “ohranja” gleženj gibljiv in odlaga eventualno zatrditev ……Zato ne odlašajte preveč. Kasneje je težje.
Lep pozdrav,

New Report

Close