Najdi forum

Zlom pete stopalnice

Pred šestimi dnevi sem si zlomila peto stopalnico, bolečine sem čutila ob zunanji strani stopala. Dobila sem nehodno longeto ter bergle. Ker sem imela že takoj naslednji dan težave, vsakič ko sem vstala (res močan pritisk v stopalu in pomodreli ter vijolični prsti), sem odšla nazaj na urgenco. Tam mi noge niso niti odvili in so rekli, da je to normalno zaradi težnosti.

Vendar moje težave se stopnjujejo. Ne samo, da čutim res grozno boleč pritisk na stopalo vsakič ko vstanem, dobila sem modrico tudi ob zunanji strani gležnja, bolečina pa se je od strani preselila na sredino narta. Tam imam tudi vse pordelo in boleče na dotik. Tako vsakič ko vstanem, skoraj jočem od bolečine. Noga me boli tudi v mirovanju, ko ležim. Bolečina sploh ne popusti. Če si snamem longeto je občutek boljši, vendar me, če želim vstati začne močno bolet cel zgornji del stopala, bolj kot če imam longeto. Torej ne morem z njo, niti brez. Ne vem pa, če je to normalno, ali bi morala nazaj k zdravniku. Mogoče samo longeta ni ustrezna. Prosim za vaše mnenje. Zanima pa me tudi, koliko močne so bolečine ob zlomu stopalnice in koliko časa trajajo. Mene boli res močno, niti anagletiki ne pomagajo, da bi bilo manj boleče. Hvala za odgovor.

Spoštovani!
V tem času so verjetno najhujše bolečine že izzvenele. Povišan položaj noge, hlajenje, analgetik. To je mantra za prve dni. Ko mirujete lahko celo mirno snamete longeto. Glede same longete lahko vi ali vaš predragi z rokama nekoliko (ne preveč!) razširi robove longete : enostavno prime robove na nivoju stopala in jih malo razmakne. Nekaj bolečine, ko je noga spuščena je pričakovano, preveč seveda ne. Vprašanje pa je kje je meja saj je doživljanje bolečine lahko zelo različni. Poskusite z zgoraj naštetimi ukrepi, če pa ne bo šlo pa najprej k svojemu zdravniku, ki vas tudi bolje pozna, po njegovi presoji pa naprej. Običajno najhujše bolečine izzvenijo v nekaj dneh, celi pa se kost precej dlje, vsaj 6-8 tednov tako, da je treba paziti da si ne naredite kako dodatne škode- temu sta v osnovi namenjena longeta in bergle
Kot rečeno, upam, da vam je sedaj že bolje.
Lep pozdrav,

New Report

Close