Najdi forum

Poskodba prstov na nogi

Pozdravljeni,
Pred 15. dnevi sem si s kosilnico za travo poskodovala I. in II. prst desnega stopala. Na obeh prstih sta travmatsko odstranjena nohta, raztrgan je matriks vse do kosti, na Rtg. je viden kominutivni zlom ungvikularbega procesusa distalne falange haluksov in abrupcijo distalne falange II. prsta. Rano so mi oskrbeli na urgenci, kjer so me cepili proti tetanusu, odstanili tujke in macerirano tkivo, situacijski sivi matriksa na obeh nohtih in raztrganega tkiva na prstu. Rano so mi povili s povojem, dobila sem Amoksiklav 1000 mg za 5 dni in nato so me poslali domov. Prvi dan je rana sicer zelo krvavela, tako da je kri kapljaja skozi povoje, vendar sem jo kar sama bolj na tesno povila s cistimi povoji, da sem ustavila krvavitev, drugi dan pa sem sla k osebnem zdravniku na prevez rane. Vceraj so mi po 14. dneh odstanili sive pri osebnem zdravniku, pri odstanitvi sivov je se vedno tekla kri, vendar se je krvavitev nato ustavila. Rana na palcu je se precej sveza, na drugem prst pa je na nohtu ze suha krasta.
Ker sem bila oskrbljena na urgenci nimam kirurga, ki bi nadzoroval potek celjenja ali bi mi kako drugace lahko dal kaksne infirmacije. Sive so mi odstanili pri osebnem zdravniki. Zaradi zlomov hodim samo po peti in ne obremenjujem prstov poskodovane noge.
Na vas se obracam z vprasanjem o nadaljnem poteku zdravljenja, kaj vi predlagate? Kako dolgo bo trajalo, da bodo kosti zaceljene? Kaj predlagate za boljse celjenje ran in kako bo z nohti? Kdaj lahko stopim na prste noge in ker sem tudi precej aktivna sportnica, kdaj lahko spet pricnem s tekom, hojo v hribe… Kdaj se lahko spet vrnem v sluzbo (imam precej dinamicno delo, vecino casa na nogah) Stara sem 35 let.
Za vase odgovore se vam najlepse zahvaljujem.
Lep pozdrav,
Alenka.

Spoštovani!
Do danes ste verjetno že skoraj zdravi. Najprej se bodo predvidoma zacelila mehka tkiva=koža. Kost se celi 6-8 tednov. Glede, na to, da gre za končne dele kosti in da so drobci majhni kake posebne imobilizacije ni. Glavno je mirovanje- razbremenjevanje in potrpljenje. Kako bo z nohti ne vem, odvisno kako in koliko je bilo poškodovano ležišče, zlasti pa koren nohtov.
Večino oz. vse odgovore vam zna povedati vaš zdravnik_ brez skrbi, zna in ima tudi izvid kirurga, poleg tega pa vas vidi v živo. Če se mu bo zdelo kaj sumljivo vas bo poslal naprej.
Glede športnih obremenitev je odgovor nesiguren. o so končni deli prstov, ki so precej na udaru pri teku in zna zelo dolgo boleti. Če tek ne bo šel se (lahko tudi za celo sezono!) usmerite bolj na kolesarjenje- seveda po polni zacelitvi ran in kosti.
Lep pozdrav,

New Report

Close