Najdi forum

uničeni gležnji

pozdravljeni,
Napolnil sem 60 let. Večletno pretirano ukvarjanje s športom mi je pustilo resne posledice. Poleg tega,da že iimam
oba umetna kolka, me v zadnjem času zelo bolita oba gležnja (bolj le vi). Kaj je narobe ??? Po domače bi rekli ni da ni.

Kaj dosti se tako preko dopisovanja ne da narediti, zato bi prosil samo za prevod in eventuelen napotek naprej

RTG gležnjev AP in stransko
Nadštevilčne koščice ob medialnem maleolu obojestransko
Razširjenmedialni del zgornjega skočnega sklepa obojestransko, levo več-lezija sklepne kapsule ali
ligamentov po distorzijah
Osteofitoza zgornjega skočnega sklepa in nehomogeno razredčena obsklepna kostna struktura, več levo.
Masiven samostojni procesus desnega talusa – možen pritisk na plantofleksorne tetive.

RTG stopal AP in polstransko
Tretji PIP sklep desnega stopala je zožen, v medialnem delu z subhondralno sklerozo, nadštevične koščice
medialno paraartikularno. Nadštevilčni koščici v višini interfalangealnih sklepov obeh palcev z lateralne strani.
Še ena nadštevična koščica se vidi v projekciji lateralnega dela drugega MTP sklepa desnega stopala.
Valoviti dorzomedialni konturi glavic prve metatarzalne kosti obojestransko, več levo – urati.

Vem, grozno, pojdi k ortopedu.Grem, vendar sem naročen šele čez pol leta. Mene pa precej boli in bi si rad med tem časom kaj pomagal oz. si nebi rad delal še dodatne škode.

hvala za odgovor
lp aljaž

Spoštovani!
Obraba, večkratni zvini in morda tudi putika!.
Relativen počitek: razgibavajte sklepe, ne pa kontaktno športi, teki po neravnih terenih, skoki ipd. Prav za prav lahko delate vse tisto kar vas ne veseli, prepovedano je le tisto kar vam je bilo do sedaj v veselje!
Hlajenje, ko sta gležnja otekla, topla, boleča, kasneje blage tople obloge (bosta že gležnja povedala kdaj jima ne paše več mrzlo). Nek analgetik, najbolje nesteroidni (če nimate rane na želodcu ipd.) za kak teden ali dva kar redno. Nato pa postopno navzgor, do neke meje- vam bo že gleženj povedal kje je, le ubogajte ga/ju.
Več pa pri ortopedu.

New Report

Close