Najdi forum

boleče stopalo=išias?

Pozdravljeni!
Slabo leto nazaj, ko sem bila noseča, sem imela v 7. mes hude bolečine v medenici in težave s hojo. Najprej z levo nogo in potem še z desno. Ginekologinja mi je rekla, da gre za išias. Napotili so me na fizioterapijo in tam so mi razložili, zakaj do tega pride in me seznanili s pravilnimi vajami, hojo, vstajanjem, itd. Ko sem rodila, brez problemov, je tudi vsa bolečina izginila, tako da sem spet hodila normalno. Edina težava je bila, da ko sem nerodno pokrčila nogo, me je v kolenu blazno zaskelelo, vseskozi pa me je tudi ob dolečenem gibu bolel palec, kot da bi imela vraščen noht. To je po kakšnih dveh mesecih minilo, zdaj imam pa pol leta bolečine v stopalu, najbolj izrazita je v peti, ki se širi do gležnja. Včasih težko stopim na nogo, npr. zjutraj ali ko sem dlje časa aktivna, čutim potem bolečino tudi v mirovanju. Zanima me, ali mislite, da gre še vedno za išias, čeprav ne čutim bolečine v nogi in ritnici, kot sem jo takrat ali je kaj drugega? Kaj lahko naredim, ker me je začelo malo skrbeti, kako bom v službi opravljala svoje delo, saj je zelo aktivno in pretežno stoječe. Kakšen pregled mi priporočate oz., kaj lahko naredim, da si popravim to stanje, ker še nimam 30 let. In naj omenim, da sem se redno ukvarjala s športom, tudi med nosečnostjo, zdaj pa bi rada nadaljevala, ampak si nočem narediti kakšne škode. Hvala za odgovor in lepo vas pozdravljam…

New Report

Close