Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Bolečine v sklepih in mišicah Bolečina v palcu desne noge

Bolečina v palcu desne noge

Spoštovani !
V septembru 2010 sem bila na operaciji žil desne noge. Od tedaj čutim bolečino in moteč občutek v palcu desne noge , kot, da so v njem mravlinci. Čeprav sem bila po operaciji na pregledu in to povedala zdravnici, sem dobila odgovor, da to ni posledica operacije. Povem še, da sem se morala po splošni anasteziji dvigniti z mize, vendar ni bilo trapeza za dvig, temveč privezana ruta namesto trapeza. Takoj sem začutila, kot, da se mi je nekaj premaknilo v spodnjem delu hrbtenice, kajti takoj se mi je ta moteča bolečina pojavila, ki je prihajala iz hrbtenica skozi notranjo stran noge v palec. Menim, da se mi je tedaj priščipnil živec. Ker je to zelo moteče, še posebno zvečer in ponoči in traja že kar predolgo prosim za vaše mnenje in nasvet. Hvala. S spoštovanjem.

Spoštovani!
Zelo se strinjam z vami. Verjetno gre za težave zaradi križa. Ni sicer nujno, da je res pritisnjen živec ( v vašem primeru najverjetneje 5. ledveni) lahko samo boli kot da je (dražene strukture v bližini živca zaradi tistega giba). To se da videti z EMG preiskavo, ki pokaže ali je živec res prizadet ali ne. Druga preiskava je MRI, ki pokaže kje in kaj pritiska, če pritiska.
V času, o čakate na ev. preiskave je dobro nekaj časa jemati kaj proti bolečinam, vaditi po navodilih fizioterapevta in opraviti obsevalno terapijo. Če ni živec glavni krivec se težave praviloma bistveno zmanjšajo v 3 do 6 tednih.
Lep pozdrav,

New Report

Close