Najdi forum

Gleženj in stopalo

Pozdravljeni.

Ker nevem, če je včeraj poslalo moj izvid, Vam bom pa celotni izvid kar prepisala.
Gre pa se za moj desni gleženj. Od hude poškodbe naprej, sem imela že veliko operacij, artroskopij. Zadnjo artroskopijo sem imela leta 2005, zaradi bolečin sem pa dobila blokado v desni gleženj leta 2012.

Sedaj imam pa spet težave z mojim gležnjem,
IZVID OD ORTOPEDA SE PA GLASI ( V celoti je prepisan )

—————————
Z utesnitvenimi sindromi in začetnimi okvarami hrustanca v desnem gležnju prihaja na pregled zaradi poslabšanja bolečin v sprednjem zunanjem delu.

Začetno popuščanje medialnega stopalnega loka tako, da se petnica ob polni obremenitvi postavi že v zmeren prekomerni valgus. Bolečine pred fibulo in anterolateralnem delu gležnja . Teh bolečin je manj, ko stoaplni lok ponovno korigiram v varus. Dorzifleksija sicer gre 15 ° , plantarna pa je normalna 50°. Zadaj bolečin nima.

Pri pacientki je očitno prišlo do recidiva utesnitvenega sindroma. Glede nato, da že dlje časa ni bila opravljena slikovna diagnostka naj opravi RTG obeh gležnjev AP stoje in stransko stoje. Za začetek ji priporočam nošnjo komercialnih vložkov za podporo notranjega stopalnega loka. Zaradi popuščanja stopal je zunanji del gležnja še bolj obremenjen in prihaja do še večje utesnitve sklepne ovojnice.
Kontrola z izvidi RTG , in takrat se bova z ortopedom dogovorila kako naprej. Ali bo spet blokada v sklep, ali pa tudi ponovna artroskopija in podobno.

Diagnoze moje : Sindroma impigement anterolateralne ATC dex. recidivans
Pes planovalgus dex incipiens.

Diagnoze : M25.57 Sklepna bolečina , gleženj stopalo
M21.4 Ploska noga ( pes planus) pridobljena.

———————————

Bi vas sedaj prosila, če mi lahko malo bolj po domače razložite, kaj pomeni :

1. Začetno popuščanje medialnega stopalnega loka ?
2. Recidiv utesnitvenega sindroma.
Kaj je to recidiv ?

Lepo vas pozdravljam in želim lepi dan.

lp Ally

Spoštovani!
Recidiv pomeni, ponovitev, vrnitev. Se pravi, da se spet utesnjuje spredaj kot se je že. To je “normalen” potek, ko se en krat ta obraba začne, vprašanje je le kako hitro se to zgodi (vsi upamo, da čim dalj ne).
Glede popuščanja medialnega stopalnega loka: Stopalo je kot vzmet. Če so stopalni loki prožni in primerno visoki lepo funkcionira. Če pa se začne spuščati pomeni,da je material utrujen in da stopalo ni več tako prožno zato so nekatere strukture preveč obremenjene- preutrujene, zato je prožnost- elastičnost stopala manjša, zato je stopalni lok še malo nižji-spuščen, zato je manj prožen, zato so preobremenjene…..saj razumete- začaran krog.
S podporo stopalnega loka = vložek, se temu poskušamo upreti oz. pomagati stopalu, da lažje nosi našo težo. Lepo je tudi. če usmerjeno krepimo mišičje stopal, jih raztegujemo, razvajamo z masažami, izmeničnimi kopelmi, pazimo na udobno obutev….
Z vašim ortopedm sta dobro zastavila, kar ubogajte ga. Vedeti pa morate, da gre obraba (počasi) le naprej.
Hrabro dalje!
Lep pozdrav,

Pozdravljeni.

Najlepše se vam zahvaljujem za izčrpni odgovor.

Danes sem dobila izvid od RTG obeh gležnjev AP STOJE IN stransko stoje.

Na izvidu rtg je napisano :

Napotna diagnoza : Imipingement ATC dex.

Zožana sklepna špranja desnega gležnja lateralno brez subhondralne skleroze in kostnih naplastitev.

Mnenje :

Impingement desnega gležnja , levi gleženj je rtg bp.
————

Kaj sedaj za moj desni gleženj pomeni, glede na izvid tudi od ortopeda. ? ( prvi prispevek)

lp Ally in hvala

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!
Hja, imate obrabo žal pa ne takih sprememb, ki bi jih z operacija lahko odpravili (npr. če bi bile jasne naplastitve na sprednji strani sklepa se jih da pobrusit..) Verjetno se bosta z vašim ortopedom odločila za spremljanje stanja in izvajala kronične, konzervativne protibolečinske ukrepe.
Ergo potrpljenje je božja mast, revež pa tisti, ki se z njo maže….žal.
Lep pozdrav,

Spoštovani.

Zaradi tezav v mojem desnem gleznju sem po ortopedskem nasvetu opravila MRI desnega gležnja.

Prilagam izvid od MRi preiskave.
. [img]http://shrani.si/f/0/MA/4vdim0Kp/izvid-mrdesni-glezenj.jpg[/img]

ne kaže preveč dobro ?

Lp Ally

Spoštovani!
Recidiv pomeni ponovitev. Se pravi, da se spet nabirajo naplastitve tam kjer ni treba in (se) utesnjujejo. Ergo vam spet , nekoč v prihodnosti, “grozi” “brušenje”.
Začetno popuščanje…. pomeni, da imate po domače vedno bolj plosko nogo. To ortopedsko ni čisto res ker se stopalni loki ne le spuščajo navzdol ampak popušča podpora po vsej notranji strani in se stopalo tudi zvrača. Ampak za “po človeško” razumevanje je “ploska noga” povsem dovolj.
Lep pozdrav.
Lep pozdrav

Pozdravljeni,

Imam dorzifleksijo levega stopala, ves cas je bolece in mravljincasto, kljub terapijami in vajami se stanje po enem letu ni izboljsalo. Kaj bi lahko bil vzrok, slabo operirana diskus hernija al pac po operativna bolecina, ki je nekaj obicajnega. Hvala za mnenje.

Lp.

Se vedno cakam na odobritev in odgovor navprasanje, ki sem ga podal marca

Lp

New Report

Close