Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Bolečine v sklepih in mišicah Gleženj – bolečine ne pojenjajo (MRI)

Gleženj – bolečine ne pojenjajo (MRI)

Pozdravljeni!
Zaradi bolečin v levem gležnju (že več kot leto), sem bil na RTG (nič posebnega), nato pa letos januarja tudi na MR. Izvid: “viden je izliv v področju zgornjega ter spodnjega skočnega sklepa, tudi ob sinus tarsi. V področju zgornjega skočnega sklepa je več izliva anteriorno centralno ter v smeri lateralnega maleola. Viden je tudi edem srednjega dorzačnega dela tibije desno dubhondralno, brez osteohondralne lezije – lahko stres reakcija. V področju deltoidnih ligamentov ni sigurnih prekinitev. DG: Arthritis atc sin.

TH: MRI preiskava ni pokazala substrata, ki bi zahteval operativno zdravljenje, gre pa za vnetno etiologijo, ki etiološko zaenkrat ni pojasnjena. Priporočam enega od nesteroidnih antirevmatikov, ki naj ga jemlje v polni dozi 4-6 tednov ter eventuelno napotitev k revmatologu.”

Naj omenim, da sem pred tem za odpravo bolečin jemal že: 30x indometacin belupo 25mg, 7x arcoxia 120 mg, 21.7.14 mi je zdravnik v levi skočni sklep apliciral 40mg depoMedrola in 4ml Xylocaina, zaradi bolečin sem jemal Nalgesin – stanje je bilo vzdržno in brez bolečin teden dni po injekciji oziroma za čas jemanje tablet. Po MR letos zaključil terapijo Nalgesin 550mg (2 meseca 2x na dan).

Stanje rahlo boljše, bolečine so še vedno tu. Sicer gibam, hodim, tudi v hribe s palicami, obremenjevati moram previdno, ker obsedeti ne mislim. Prosim za kak nasvet, kaj mi je storiti (morda kakšno mazilo ipd.). Hvala.

Spoštovani!
MRI kaže le draženje, ki je lahko obrabno ali pa kaj drugega npr. revma
Tule bi rabil več podatkov npr.:
– ali gre za popoškodbeno stanje ali so se težave razvile počasi,postopoma
– koliko ste stari- če ste starejši od npr. 50 let gre najverjetneje za obrabo in je najverjetneje treba zmanjšati obremenitve- tek, dolžinohoj v hribe, zmanjšati težo ipd.
– Ali imate kako sistemsko bolezen (revma-k revmatologu) sladkorna bolezen (enako kot pri starosti + terapija osnovne bolezni)……


Na splošno: najprej nekaj časa relativni počitek ( ne hribi, daljši sprehodi, teki, hribi…. ob enem pa razgibavanja in nežne obremenitve npr sobno kolo. V tem času analgetiki, najbolje NSAR- kar ste že počeli. Če je stanje hudo lahko za nekaj časa tudi bergle in nato spet postopno obremenjevanje.
Upam, da je vsaj kaj koristnega!
Lep pozdrav.

New Report

Close