Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Izgorelost Stres – Računalniške igre..

Stres – Računalniške igre..

Lep pozdrav…

Imam eno vprašanje… Že dolgo časa se spopadam z zasvojenostjo z računalniškimi igrami.. predvsem z eno igro… ko igram se potim, povečuje se mi srčni utrip – poln adrenalina.. V začetku mi je bilo lepo.. Ni bilo lepše stvari kot to 🙂 dokler se niso začeli panični napadi.. bil sem pri zdravniku povedal kako je na stvari mislim da me je vse to vodilo v depresijo.. (bil sem na antidepresivih) po naravi sem športni tip z športnom se ukvarjam min. 4x na teden.. vzamem si čas za sebe (bazen itd)… Zelo dobro spim.. Trenutno imam zelo veliko prostega časa ker imam poškodbo čakam na operacijo.. Zanima me. Kaj lahko pride od tega če se bo to nadaljevalo.. V bistvu se vse ponavlja…

Hvala lp

🙂

Pozdravljen,

o tej temi – zasvojenost od računalniških iger, sploh računalnika, so tudi pri nas že začeli opozarjati. To je popolnoma enaka zasvojenost, kot poznamo zasvojenost z hazardnimi igrami, pa zasvojenost z drogo ali alkoholom ali seksom, ali hrano ali tabletkami,….
Vse,kar telesu (to je umu in telesu) nudimo v prevelikih količinah, vse to postane z leti ODVISNOST, ZASVOJENOST.
/Ta odvisnost je posledica metabolnih sprememb določenih organov.Še posebej možganov, in posledično to vpliva na hormonske žleze (te so namreč tiste, preko katerih možgani dajejo navodila ostalim organom kaj mora kdo delati). Možgani dajejo drugačna navodila- dražljaje in tako se tvorijo specifični hormoni, peptidi, ki zahtevajo/sporočajo nekaj…..
In ker to navado- računalniške igre izvajamo ure in ure, dan za dnem, leta, to povzroči v možganih drugačen vzorec delovanja, ki za organizem ni normalen, a ga vaš organizem zahteva, saj je postal njegova navada. Odvisen je od nje. Takšno odvisnost ravno tako ustvarjamo, ko se učimo za telo/um dobrih stvari, kot so branje knjig, igranje na instrument, ukvarjanje s športom, umivanje zob, pravilno in redno prehranjevanje./

Kaj lahko pride iz tega, če boste nadaljeval v enakem tempu?
Predvsem je odvisno od vašega metabolnega delovanja, njegove občutljivosti.A glede na to, da ste že bil na antidepresivih, je znak, da bi bilo res dobro razmisliti in se začeti RESNO odvajati od igric za računalnikom. Pomislite, kaj se zgodi s kroničnimi hazarderji, pa z ljudmi, ki so obsedeni s seksom ali drogo. Na dolgi rok to pelje v grde oblike depresij, anksioznosti, motnje v prehranjevanju, potem spremembe v vašem obnašanju – socializaciji, razumevanju in sprejemanju okolice….. in posledično se iz vseh teh čustvenih motenj začnejo kazati tudi fiziološke spremembe na posameznih organih. In potem se vam razvije še cel kup raznoraznih “skrivnostnih” nevroloških, kardioloških, endokrinih degeneracij.
Telo in um delata vedno z roko v roki. In vse to delovanje je zelo kompleksno in mora biti usklajeno. Vsako pretiravanje pa vodi v rušenje te usklajenosti med umom in telesom, ki na dolgi rok (leta) vodi v grde psihonevrološke spremembe, kronične degeneracije na tistih organih, ki so pri vas genetsko “šibki”.
Verjamem, da ste dovolj močni, da imate dovolj volje in želje in da se boste resno lotil tega izziva in ga začel odpravljati. Na začetku ni lahko, a z voljo in potrpežljivostjo se da narediti ogromno!
Če boste imel še kakšno vprašanje, sem vam vedno na voljo,

lp m

New Report

Close