Najdi forum

cellfood in aritmija

Pozdravljeni!

Zanima me, kako se po vaših izkušnjah cellfood obnese pri težavah z aritmijo? Star sem 25 let in imam težave z nerednim bitjem srca, vsi pregledi (holter, ultrazvok) niso pokazali nobene napake na mojem srcu. Moj osebni zdravnik pravi, da naj bi bil eden izmed možnih faktorjev nepravilnega bitja srca stres, kar je povsem mogoče. Sicer se trudim, da bi zadevo čimbolje kontroliral, a se vedno ne da. Od kar dnevno jemljem 200mg magnezijevega citrata in dodatke omega 3 maščob se je zadeva malce popravila, a še zmeraj ni idealna. Je smiselno prenehati jemati magnezij, če začnem s cellfoodom?

Hvala za odgovor

Pozdravljeni,

ja, aritmija je največkrat povezana s stresnimi dejavniki. Še posebej tako kot pri vas, ko vsi pregledi ne pokažejo nič (bp). Veste, naše telo se poskuša “pogovarjati” z nami. Našim možganom ves čas daje sporočila ali mu je dobro, ali se slabo počuti. Ta sporočila se prenašajo dvotirno(iz možganov v telo in iz telesa v možgane) in to so hormoni in cel kup raznoraznih peptidov. Ko je telo pod hujšim stresom, takrat je to dvotirno komuniciranje zelo intenzivno. Cel kup molekul se mora tvoriti, da se navodila lahko prenašajo. IN ZA TO telo (celice) rabijo ogromno energije (ATP). Če ste pod hujšim stresom, telo ves čas producira in troši energijo in se tudi energetsko iztroši. Ob tem pa so se v telesu nakopičile grmade celičnih smeti (tudi te je treba spraviti iz telesa in zato tudi rabimo energijo). Vse to izčrpavanje in ob tem smetenje vpliva na vse naše organe (na kožo, možgane, mišice, prebavila, limfo, krvožilje,.…), ki odreagirajo različno. MI PA OBČUTIMO tiste organe, ki so v našem telesu šibkejši (vsi smo se rodili z neko genetsko šibkostjo, ki se kaže v šibkosti neke funkcije organizma. In to se potem izraža v enem od naših organov. Pri vas je to očitno srce.)Zato verjemite, da boste vse življenje, ko/če se boste prenaprezali, izčrpavali, prve znake izčrpavanja občutili na srcu- aritmije, tesnoba v prsih, bolečine v prsih, slabost,…(poglejte si spodnjo tabelo)

Predlagam vam, da se opazujete nekaj časa. Zapisujte si, ali pa si dobro zapomnite kdaj ste pod kakšnim hujšim stresom (šola, študij, služba, umski napori, psihični napori, fizični napori, VREME, VLAGA). In potem ko se vam aritmija pojavi (največkrat se pojavi s faznim zamikom nekaj ur, tudi dan ali dva!!!), se “poglejte nazaj” – kaj se vam je v zadnjem tednu dogajalo. Verjemite mi, da lahko v mesecu ali dveh ugotovite kaj je glavni krivec vaše aritmije.In potem boste lahko obvladoval svojo aritmijo, se izogibal vsem tistim stresorjem, ki povzročajo vaše težave.

Sedaj pa CELLFOOD – ja, zelo primeren je za vso simptomatiko stresnih dejavnikov, ki povzročajo oksidativni stres na celični ravni. In aritmija je samo eden od simptomov stresa (ali ste že videl tisto tabelco kako stres deluje na naše telo, na naše počutje in vedenje-obnašanje? Če niste, sem vam jo spodaj pripela, pa si jo lahko pogledate). Sprememba se zgodi v nekaj mesecih. Blaga aritmija bo izginila v roku dveh do treh mesecev. Če imate hujše oblike aritmije, potem izzveneva nekaj mesecev do pol leta. V tem primeru je tudi priporočljivo, da uživate vsaj 30 kapljic CF dnevno, vsaj 3 do 4 mesece.

Kako ga uživati: začnete postopoma in v prvem mesecu in tja do izboljšave je zaželeno, da ga uživate 3-krat dnevno. Število kapljic: začnete s po 3 kapljice ob vsakem obroku. Vsak drugi dan dvignete po 1 do 2 kapljici (če ste športnik, rekreativec, potem lahko dvigujete št. kapljic hitro; sicer počasneje. Oglejte si tabelo v brošuri Cellfooda). KO pridete na 3-krat dnevno po 8 kapljic – to je vaša dnevna doza (24 kapljic) Cellfooda. Če pa imate hujšo obliko aritmije, potem pa dvigujte do 3-krat dnevno po 10 kapljic.
Ko se stanje stabilizira (po nekaj mesecih, tudi pol leta), potem lahko zmanjšate št. kapljic in tudi dnevne obroke prilagodite na 2-dnevna obroka.

Magnezija vam ni potrebno uživati v tako visokih dozah, če boste začel s Cellfoodom. Tudi ukinete ga lahko, saj je magnezij tudi v Cellfoodu. A poleg magnezija je še cela paleta mineralov, ki so ravno tako pomembni kot magnezij (n.pr. baker, železo, selen, cink, molibden, germanij, srebro, mangan, kalij, fosfor, žveplo,…).

Če vas bo zanimalo še kaj več, se lahko obrnete tudi na [email protected] in boste dobil zelo izčrpna navodila, predloge.
Želim vam, da boste spomladi že skoraj pozabili kaj pomeni bati se aritmij. Samo nikar ne pozabite kaj je vaša šibka točka. Preko tega organa vam vaše telo/možgani poskušajo dopovedovati, da pretiravate in da ne zmore več.
Veliko lepega m

¹Običajni učinki stresa ...
na naše telo
• glavobol
• mišični krči, bolečine
• bolečina v prsih, aritmije
• utrujenost
• manjši libido
• slabost
• nespečnost
• prekomerno potenje
... na naše počutje
• tesnoba
• nemir, strah
• slabša motivacija, zbranost
• jeza, razdražljivost
• žalost, depresija
… na naše obnašanje
• prenajedanje ali anoreksija
• izbruhi jeze
• odvisnost od drog, alkohola
• nikotina
• odsotnost, apatija, malodušje
Vir: American Psychological Association’s “Stress in America” report, 2010

New Report

Close