Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Izgorelost Pritisk maternice na mehur?

Pritisk maternice na mehur?

Pozdravljeni,

sem v 30T nosečnosti. Že nekaj tednov imam težave z mehurjem (stalen pritisk, vnetje je, naslednji teden ga pozdravim, pa se zopet ponovi itd.). Sedaj mislim, da sem ugotovila vzrok bolečin (kljub temu, da trenutno nimam vnetja) in sicer, da je mehur prepoln, saj ga očitno ne morem izprazniti. Sedaj je postalo že skoraj nevzdržno (bolečine, ne spim, ponoči moram vsako uro na WC, kjer se potem ne zgodi skoraj nič itd., čez dan situacija enaka, pijem pa veliko, saj sem ves čas mislila, da zdravim vnetja in sem se “prenalivala”).

Zanima me:
– kdaj je lahko mehur preveč poln in je že nevarno za nosečnost?
– ali moram na urgenco na kateter ali lahko ti počaka do ponedeljka, ko grem k zdravnici?
– kaj bi lahko bil vzrok oziroma ali se lahko stanje s kakšnimi vajami..popravi??
– ali tudi v tem primeru še vedno velja, da je potrebno čim več piti, da ne pride do vnetja?

Že v naprej hvala in lp,
F

Pozdravljena,

dvomim, da je vaš mehur prepoln. Osebno menim, da imate še vedno vnetno stanje, ki vas ves čas žene na vodo. Veliko vode popiti še ne pomeni, da se samo mehur polni. Še posebej pri nosečnicah. Ali pijete samo vodo, ali pijete kakšne diuretične čaje, to so čaji za odvajanje vode? Čaji za odvajanje vode so uve ursi čaj, ali koprivin čaj. Dobro je jesti veliko peteršilja, zelene. V takšnih primerih pa ni priporočljivo piti ali jesti veliko kislih stvari kot n.pr. agrumov.

Ali ves čas nosečnosti redno telovadite? Tudi redna telovadba (vsaj 2-krat tedensko) vpliva na boljše odvajanje vode, na nižanje vnetij v telesu. Še posebej tiste vaje, ki krepijo medenični obok in križni predel (trebušnjaki, krčenje nog proti trebuhu, ravnotežnostne vaje po eni in drugi nogi,….). Pri teh vajah se ponavadi uporabljajo pripomočki kot je tista velika žoga, ali če ste mogoče že videla takšna polovična žoga na kateri se na kolenih ali pa stoje stoji/čepi in lovi ravnotežje ali opravlja različne vaje…..

Za nosečnice je značilno, da imajo v pozni nosečnosti težave z odvajanjem vode, s tem da jih tišči na vodo. Ali bi bilo dobro iti na urgenco? Pošteno povedano, ne vem. Če so bolečine zelo hude, praktično nevzdržne, potem bi res bilo dobro, da se oglasite na urgenci. Če pa so bolečine podobne tistim, ki ste jih imela že pri prvih vnetjih, potem bi vam predlagala, da počakate do ponedeljka.
Poskusite si v teh dveh dneh skuhati več uvinega čaja(ali čaja iz kopriv), pojejte več peteršilja ali zelena. Ne jejte kislih sadežev, niti kislega zelja ali repe. Popijete lahko ok.2l tekočine na dan. In to ni nič narobe.

Prepričana sem, da boste težave omilila ali rešila. Nosečnost je tako čudovita stvar za vsako žensko. A v določenih obdobjih prinaša cel kup tegob in negotovosti. Če ste prvič noseča, potem je to sploh prvo doživetje in vse je še tako neznano in sploh prvič. In vsaka prijateljica, znanka vam je povedala/svetovala malo drugače.Zaupajte in prisluhnite svojemu instinktu. Ta je vedno najboljši kompas.

Želim vam veliko dobrega in veselih trenutkov pričakovanja

lp m

New Report

Close