Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Izgorelost S čim manj stresa na dopust-kako

S čim manj stresa na dopust-kako

Jaz si nikakor ne morem vzeti dopusta, da ne bi sočasno še premišljevala o službi…povedano drugače, sem na dopustu na morju in večkrat tekom dneva se zalotim, kako premišljujem o službi, o temu, kaj bi še bilo za postoriti, o temu, kaj se dogaja, kaj me čaka, ko se vrnem, etc…skratka, ne morem “odklopiti”. Kaj naj naredim? Kako se to reši?

Pozdravljeni,

ja, takšnih kot ste vi ni malo, ravno tako kot so ljudje, ki v službi že mislijo na šport, zabavo, počitnice in ko so na počitnicah ali samo popoldanskem športu sploh ne pomislijo na službo.
Pač, eni ne moremo, da ne bi ves čas mislili na delo, drugi pa se moramo prisiliti, da mislimo na delo.
Vendar z malo treninga, potrpežljivosti in predvsem z zavedanjem, da potrebujemo čas – nekaj let, da se naučimo odklopiti službo. Tako kot ste se v šoli nekaj let učili pisanja in branja, tako se LAHKO NAUČIMO odklapljati misli na službo;vsakokrat, ko se prikradejo. To tudi pomeni, da nam prav vsakokrat ne bo uspelo. Največkrat nam spodleti takrat, ko gremo na dopust in smo na mizi pustili ključne odprte zadeve, ki nas skrbijo. Ravno tako se na službo spomnimo, ko srečamo kakšnega sodelavca, ali smo celo s katerim skupaj na dopustu.

TRENING, kako:
– začeti je potrebno takoj zjutraj, ko se zbudimo.In to vsak dan. Dobro bi bilo, ko bi se tega naučili tudi med vikendi.Saj med vikendi ne odklapljate službe, ali ni tako? Zapovedati si moramo: Sem na dopustu, ZATO UŽIVAJ!
– ko se vam prikradejo te misli , takrat se ustavite,GLOBOKO VDAHNITE, in zapovejte samemu sebi: na dopustu si, UŽIVAJ ! Poskusite zavestno TOK MISLI preusmeriti v igro, zabavo,..pač v to kar ravnokar počnete. Če samo poležavate, potem bi bilo dobro začeti z neko aktivnostjo zato, da svoje misli zaposlite. Tako odmislite zavestno službo.

V začetku je to težko. Zdelo se vam bo mogoče smešno in brez učinka.Pa ni. Če boste vztrajni, če se boste zavedali, da ste se vsake veščine morali nekaj časa učiti, da jo sedaj znate, potem se boste tudi TE VEŠČINE – PREUSMERJATI TOK MISLI, lahko naučili. A najbrž ne kar takoj na prvih počitnicah.
Zato si naredite cilj: želim se te veščine naučiti. Letos bom začel z učenjem na počitnicah, potem bom nadaljeval s treniranjem odklapljanja misli vsak vikend. Cilj mi je, da bom naslednje poletje znal preusmerjati tok misli z zavedanjem, da mi bo nekajkrat spodletelo. Nič hudega! Z naslednjim letom bom še boljši.

Poskusite, boste videli kaj vse se da narediti. A ne takoj prvič.

Želim vam lepe počitnice s čim manj misli o službenih zadevah.
m

New Report

Close