Najdi forum

želim si malo spanja

Ali mi lahko pomagate s kakšnim nasvetom, morda mnenjem, ali me usmerite naprej.

Zadnje čase sem precej pod stresom. Majhen otrok, stres v službi, dopust, ki je odpadel, z možem se razhajava…skratka, vse gre narobe. Poleg vsega, so se mi pričele še težave s spanjem,saj zadnje teden zelo slabo spim, se neprestano premetavam po postelji, imam nočne more in zjutraj, ko vstanem, sem čisto izžeta. Ne maram tablet za spanje, zato jih tudi ne jemljem, ne vem pa, kaj naj naredim, saj tako ne gre več naprej.

kaj mi svetujete?

hvala za pomoč

Pozdravljena,

verjamem, da vam ni enostavno, in da ne morete spati je samo posledica vseh slabih in neprijetnih dogodkov zadnjih mesecev, lahko pa tudi let. Vaš organizem je čisto izčrpan, vaše čustveno stanje ravno tako. Ko bo vsega konec, predvsem razhajanja z možem, potem se boste začela počasi umirjati. In življenje bo začelo postajati že spet lepo. A to ne bo kar jutri. Zato morate vzdržati, zaradi sebe in zaradi otroka. Samo spalne tablete ne bodo dovolj.

Kaj ko bi se začela ukvarjati z jogo, ali vsaj z dihalnimi vajami. Zvečer, ko se morate umiriti, morate svojim možganom in s tem svojim čustvenim viharjem omogočiti, da se umirijo. To lahko dosežemo z globokim dihanjem in da ob tem MISLIMO samo na to dihanje. Če ob tem opravimo še nekaj vaj iz joge je toliko bolje. Te dihalne vaje, globoko dihanje je dobro, da izvajate vsaj 15 do 20 minut. Ob tem poslušajte glasbo, ki vas pomirja. Prvič, ko boste začela izvajati te vaje, bodo vaše misli begale sem in tja. Večkrat ko jih boste ponovila, hitreje se boste znala odklopiti od teh begajočih misli; in po nekaj tednih boste lahko že samo mislila na dihanje. To so zelo dobre vaje za vse nas, da se naučimo imeti pod kontrolo naše možganske tokove, predvsem naša čustva. Tako se lahko naučimo kotrolirati žalost, bes, napetost, strah , tremo,……
Ali bi poskusila tudi s Cellfoodom? To niso tabletke, temveč je kapljična koloidna raztopina, ki jo zaužijete tako, da jo nakapljate v kozarec vode. Dal vam bo tisto energijo, ki vam jo stresne situacije odvzemajo in vas delajo napeto, nespečno, utrujeno. Omogočil bi vam, da se ponovno naspite, postanete bolj samozavestna in z več pozitivizma. A tudi to se ne zgodi takoj jutri. V kakem tednu bi resnično začela bolje spati. Skupaj z dihalnimi vajami ali jogo bi bil učinek še večji. Če vas zanima, poglejte na http://www.cellfood.si ali na 031 278 381.

Za vsakogar je zelo težko, ko se znajde v takšnem položaju. A na koncu se vedno izide. Samo ta čas, ko traja, je potrebno preživeti. Le pogumno. Kadarkoli bo hudo, globoko zadihajte, poskusite se pomiriti (štejte počasi do 7) in si nato VEDNO RECITE: JAZ TO ZMOREM!

lp m

Meni pomagajo Bachove zeliščne kapljice oz. njegovo Rešilno zdravilo Rescue remedy, popolnoma naravno brez stranskih učinkov.
LP

nova
Uredništvo priporoča

tudi jst sem se našel v zgornjem opisu. Veseli me, da ste zapisali zgornje sporočilo v katerem pišete o:

quote=tessan]
Meni pomagajo Bachove zeliščne kapljice oz. njegovo Rešilno zdravilo Rescue remedy, popolnoma naravno brez stranskih učinkov.
LP[/quote]

Sam sem malce skeptičen do tovrstnih zeliščnih zvarkov .A pa zares pomagajo ali je v njih veliko placebo efekta? Kaj pa če so premočni, lahko škodujejo in če se jih prepogosto in v prevelikih količinah jemlje, znajo škoditi zdravju, morda lahko človek rata celo odvisen od njih.

Kakšno je vaše mnenje, morda kakšen nasvet?

Pozdravljen,

torej tisti zapis o Rescue remedy NI MOJE SPOROČILO! Nekdo ga je poslal, zato se mi zdi korektno, da ga objavim, čeprav ni niti podpisa ;-).

Osebno tega zeliščnega izdelka, KI NI ZDRAVILO, ne poznam (čeprav je zapisano, da je zdravilo – to govori o tem, kako mi še vedno ne ločimo zdravila od prehranskih dopolnil. Zato tudi še ne ločimo preventive od kurative. Žal, a to je v večini primerov resnica. Zato je na trgu veliko izdelkov, veliko marketinških obljub, veliko mamljive embalaže, ki pa nimajo prave strokovne osnove. Ta mora temeljiti na -1- kako dolgo je točno ta izdelek na trgu, -2- v koliko državah po svetu se prodaja, -3 – ali so narejene študije in testi prav na tem izdelku in -4- ali ima kakšen mednarodni certifikat, katera regulativa ga pregleduje).

Saj mi ne boste zameril, če bom malo dolga.
Najprej načelno, ali prehranska dopolnila, nutricevtični izdelki pomagajo, ali ne:

– še od naših prababic vemo, da čaji pomagajo pri umiritvi razdražljivih oseb. Kamilice, meta, melisa. Za baldrijanove kapljice tudi vemo, da pomagajo. Med, toplo mleko,…… Že davno so ugotovili, da ti čaji (se pravi rastline) vsebujejo snovi, ki vplivajo na določene živčne celice, centre v možganih in posledica je, da telo izloča več srečnih, spalnih hormonov in manj tistih, ki povzročajo, da smo bolj budni, skoncentrirani,….. Seveda je sedaj od čaja ali od izdelka, ki ga kupite, odvisno ali je učinkovit. Če kupite slabo kakovost izdelka, potem bo učinek veliko slabši, ali ga sploh ne bo.

– seveda marsikateri tovrstni izdelki pomagajo, so učinkoviti. NE DELUJEJO kot zdravilo, kar večina ljudi hoče razumeti (čeprav govorimo drugače, a naše reakcije večinoma pokažejo točno nasprotno – da pričakujemo zdravilni učinek. ). Ti izdelki vsebujejo (če so naravnega izvora!!) v bistvu tiste snovi, ki bi jih mi lahko dobili v hrani. Ker pa je naša hrana pridelana večinoma industrijsko ( pospešena rast na selektivni, osiromašeni zemlji, onesnaženi zemlji s polutanti iz okolja; ravno tako vsebuje antibiotike, rastne hormone, pesticide, insekticide,težke kovine,ostanke žarčenja,…..), ker ji ne dovolimo, da dozori v naravnem okolju, ampak jo skladiščimo po zmrzovalnikih, hladilnicah in prevažamo po celem svetu,… taka hrana (sadje, zelenjava, meso, ribe) ne vsebuje tistih prvinskih elementov, ki jih je vsebovala hrana pred 100, 200 – leti.( Sami ste sigurno že ugotovil, da se n.pr. paradižnik, korenje,… lahko med seboj razlikuje po okusu – in to zelo!!) Te prvinske elemente lahko dobimo samo še v globokomorskih oceanskih usedlinah, vulkanskih usedlinah. Zato se tudi znanstveniki ponovno ukvarjajo z odkrivanjem globin naših oceanov (to so globine nekaj 10 in 10 km).

Tako je naša hrana osiromašena – pa če se trudimo jesti raznoliko, z veliko različnih vrst sadja in zelenjave, zelišč, še vedno ne dobimo vseh elementov. In tako naše telo ( to so v bistvu celice, ki so si v svojem osnovnem delovanju med seboj v cca 70% popolnoma enake) za to osnovno delovanje (da tvori ATP energijo, da telo čisti nerabnih produktov – smeti, in da se celice ves čas lahko na novo gradijo in popravljajo) ne dobi optimalne celične hrane. Telo je zelo trpežno in dolgo lahko popravlja napake, a enkrat ne zmore več (stres na stres, leta in leta – od rojstva dalje se v organizmu seštevajo naši stresi. Odvisno od našega genoma, dedne zasnove, pa ena kapljica stresa povzroči, da telo – celice ne zmorejo več). In tako pride do degeneracije enega organa, ali celo več. Z leti se to prelevi v kronično obolenje, pospešeno staranje. Zato pa danes tako povdarjajo veliko past naših vsakodnevnih stresov, ki bodo svoje zobe pokazali čez leta.

Tisti ljudje, ki se tega zavedajo (- svojega genoma, – hrane, ki ne vsebuje več vsega, – nevarnosti stresov, ki se z leti kopičijo in povzročajo kronična obolenja in staranje), ki razumejo, da je preprečevanje (preventiva) ali tako opevani anti-ageing zelo kompleksno dejanje, da moramo poskrbeti za pravo in v pravi meri hrano, za rekreacijo in sprostitev, za SPANJE, in da k temu dodajamo v pravih odmerkih (DA NE POSTANEMO ZASVOJENI, tako kot se zasvojimo s poživili ali pomirjevali) tudi prehranska dopolnila ali nutricevtične izdelke[/b], TI LJUDJE na DOLGI ROK ( desetletja) resnično imajo pod kontrolo svoje strese, svoje degenerativne procese. Tako lahko zmanjšajo, upočasnijo degeneracijo, staranje, bolezen. In zato takšni ljudje izgledajo bolj zdravi, bolj vitalni, bolj mladostni v srednja in pozna zrela leta, pa čeprav so lahko že bolani,…. In vsak človek je enkraten. Zato se mora opazovati in ugotoviti kaj je za njega dobro in učinkovito. In tisti, ki ne nasedejo trendu, ampak spoštujejo svoj metabolizem, dedno zasnovo, tisti ljudje so zmagovalci in imajo lahko pod kontrolo strese, s tem kronično utrujenost, nespečnost, strah, malodušje, razdražljivost,….glavobole,vnetja,…

Ali smo zasvojeni s nutricevtiko, prehranskimi dopolnili?
To bo popolnoma enako kot je marsikdo zasvojen s kavo, cigareto, čokolado, preveč čisto zelenjavo ali sadjem, preveč ribami, preveč telovadbe, rekreacije, preveč……česarkoli.

V biologiji človeka vedno velja: MANJ JE VEČ! V majhnih dozicah veliko različnih snovi – to podpira zdrav razvoj, obnovo in delovanje naših celic, organizma. Mi pa radi pretiravamo v vsem: v hrani, rekreaciji, zabavi, zdravilih, dopolnilih,….In redkokdaj se zavemo, da moramo na vsako stresno situacijo gledati kompleksno: posledic ne moremo odpraviti samo z eno tabletko, ali enim gibom, ali.. AMPAK vedno z veliko različnimi faktorji in ne v visokih dozah, velikih odmerkih. Tudi v bioloških procesih velja: v slogi je moč (sinergični učinek). In če se tega držimo, potem to ni zasvojenost.

Upam, da je vsaj nekaj koristno,

lep konec tedna vam želim
m

Z velikim zanimanjem sem prebrala vaš zgornji komentar.

Dandanes se veliko govori o raznoraznih odvisnosti in o tmeu, kako lahko je vanje pasti in kako se jih je težko znebiti. Vprašala bi vas rada nekaj čisto na splošno. Ko je človek iz takšnih ali drugačnih razlogov primoran poseči po različnih stvareh, kako naj se ravna, da ga ne bo tovrstno ravnanje pahnilo v odvisnost? Kako si na pameten način pomagati, da ne bo ta pomoč ščasoma prerasla v odvisnost?

Hvala za komentar oziroma mnenje.

Pozdravljena,

to ni tako enostavno, saj je odvisno od posameznika in oblike zasvojenosti. Zato je dobro že v samem začetku upoštevati tisto pravilo : Manj je več;
in ko začnemo uživati nekaj….naj bodo to majhne doze.
in karkoli počnemo, naj bo v samem začetku v tistih razumnih mejah, dozah, urah.
in če kasneje dvigujemo, naj ne bo to kar takoj – krat 2 ali celo 3.

V začetku moramo biti strpni in ne pričakovati takoj rezultate : našemu telesu in metabolizmu celic moramo dati čas! in čas ni ena ura ali en dan, teden. Zato nikar kar čez en teden dvigovati dozo, ali pa ukiniti in si reči: ah, saj ne pomaga.[/b]

V biologiji je čas, da se nekaj res spremeni na bolje vsaj 1 do 2 meseca (ko si zlomite nogo, je ta negibna v mavcu vsaj 1 mesec. In potem potrebuje še 6 mesecev, da se popolnoma zaceli in obnovi. IN TO VELJA ČISTO ZA VSE ORGANE V NAŠEM TELESU in tudi za vse procese in izboljšave). Zato je ponavadi 3 do 4 mesece nek povprečni čas, ko se morajo pokazati spremembe na bolje. Na bolje pa tudi ne pomeni čisto ozdraveti! To je vedno odvisno od naše dedne zasnove, od naše starosti in kroničnosti naših težav. (V biologiji našega telesa je vedno vse zelo kompleksno, se prepleta in vpliva med seboj na končni rezultat.).

In zavedati se morate, da je vsak človek drugačen: za nekoga je ena tabletka strup, za drugega bo ista tabletka zdravilo. Kaj je potem zasvojenost?! Zato si poiščite vam lasten, koristen odmerek česarkoli! In ne poslušati trende, modne zapovedi, marketinška sporočila. Poslušajte svoje telo in ga poskušajte SLIŠATI!

Če boste upoštevala te osnovne dejavnike:
strpnost, potrpežljivost in vztrajnost TER da ste edinstvena

pri tistih osnovnih dozah, ki jih boste začela uživati,

potem se boste lahko izognila nevarnosti, da postanete zasvojena z nekim dodatkom, razvado,….. in naučila se boste imeti pod kontrolo strese iz okolice in hkrati poslušati in SLIŠATI svoje telo.
In to so pravi borci in pravi zmagovalci težav, bolezni, degenerativnih procesov. To so tisti ljudje, ki “čudežno” ozdravijo, oz. imajo pod kontrolo grde bolezni kot je rak, avtoimune bolezni ( astma, multipla skleroza, revmatoidni artritis,fibromialgija,…..), degeneracija možganov,…..

lp m

New Report

Close