Najdi forum

Začetek rane na želodcu

Res je, da sem čisti laik, vendar sodeč po težavah, ki jih imam, bi rekel, da imam rano na želodcu. Ne vem, ali se le ta lahko veča ali ne, vendar razumsko gledano, je verjetno tudi to mogoče.

Svetovali so mi, naj se manj sekiram, pijem čaje in morda se bo stvarca pozdravila. Bojim se, da sem brezveze nasedel nekim govoricam, namesto, da bi obiskal zdravnika.
Sedaj je že skrajni čas, da ga obiščem:(

Bi vas pa prosil, če mi lahko poveste, ali se da še kako drugače popraviti rano na želodcu, od česa pravzaprav nastane in kako si še lahko pomagam.

hvala lepa

Pozdravljeni,

če bi vedeli zakaj je nastala rana na želodcu, potem bi jo veliko lažje zdravili. Z zdravili in tudi s pravilno prehrano in s komplementarno obliko zdravljenja.

Vzroki so lahko zelo različni. Lahko so samo posledica stresov, lahko pa imate genetsko podedovano napako, ki se vam je sedaj začela kazati kot ranica na želodcu.

Zato bo resnično najbolj pametno, da obiščete zdravnika in da ugotovijo kakšna je vaša rana.
Dobro pa bo, da boste prilagodil prehrano, pa tudi sam pri sebi ugotovil kateri stresi (hrana, pijača, cigarete, druga poživila, veliko različnih tablet, psihični dejavniki kot posledica stresnih situacij) so lahko vplivali na nastanek rane. In te strese bo pametno čimprej “imeti pod kontrolo”.

Skupaj z zdravili, ki vam jih bo v začetku predpisal zdravnik in če se boste držali navodil glede prehrane, pijače, si uvedli tudi nekoliko drugačen ritem življenjskih navad (rekreacija, spanje, “si ne dovolili, da vas okolica preveč čustveno vznemirja), potem boste lahko pozdravili rano. Rana se lahko tudi veča, postaja globja in lahko se zgodi, da bi jo morali tudi operirati.

Lp m

veste tudi jaz imam rano na želodcu pa to ne zaradi stresa kot tukaj piše,da je glavni krivec.Mislim pa,da je zaradi hrane,ki ne jem pravilni in zdravo hrano.Prosim vas za pomoč hvala vam še enkrat

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

stres ponavadi razumemo samo kot neko fizično (huda, težaška dela, intenzivni treningi, športne aktivnosti, brutalno nasilje, fizično obračunavanje) ali čutveno( omalovaževanje, poniževanje, izsiljevanje, ignoriranje, vpitje nad nekom,…)nasilje.

A stres je v bistvu vsakvrstno NASILJE nad našim telesom (celicami).
tako je NASILJE ali stres:
-fizične ali čustvene narave (zgoraj nekaj primerov)
-nepravilna prehrana (osiromašena, enolična, prevelike količine, neredna, premastna, prekalorična, preveč ….) in premalo pitja NAVADNE VODE (alkohol, gazirane, sladkane pijače, kave, čaji – TO NI VODA)
-pa še zunanji dejavniki (onesnažen zrak, voda), kozmična in zemeljska sevanja, ki se jim ne moremo izogniti.

Vsi ti stresi se v našem organizmu seštevajo, in povzročajo poškodbe, napake na tistem organu, ki smo ga podedovali kot “najšibkejšega”. Tako se KOMBINACIJA ISTIH STRESOV ali NASILJA na bratu in sestri ali na dveh bratih pokaže čisto drugače. Pa obadva živita v enakem okolju, tudi rastla in vzgajala sta se v istem okolju.

VSAK POSAMEZNIK SE MORA dobro pogledati in ugotoviti kaj je za njega in samo za njega dobro. In to velja za hrano, pijačo, zabavo, delo, šport,…..In potem bo vsakdo lahko pri ENAKIH STRESIH ali NASILJU hitro ugotovil zakaj ima rano na želodcu, nekdo drug bo imel alergijo na koži, tretji spet težave z ledvicami, četrti z živci,…. najbrž ste vi že ugotovil, da vam neka vrsta hrane ne odgovarja. Ukiniti jo bo najbrž potrebno, če se boste želel rešiti nevšečnosti na želodcu.
Vedno je dobro, da se res dobro pogledamo in ne poskušamo prikriti ali zanemariti še tako neprijetne nevšečnosti iz našega življenja. Ta stvar, ki jo ponavadi poskušamo ignorirati, omalovaževati je ponavadi vzrok naših težav.
Želim vam, da pogledate svoj jedilnik in za vedno umaknete iz njega vse tisto, kar škoduje sluznici želodca, če ste resnično prepričani, da je samo hrana vzrok rani na želodcu.Lp m

New Report

Close