Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Izgorelost Napihnjenost ovira pri športu

Napihnjenost ovira pri športu

Zdravo

Muči me napihnjenost v želodcu, ki se pojavi kljub temu, da ne zauživam velikih obrokov in, da se zaradi tega problema tudi izogibam preveliki količini vlaknin. Dodatno jemljem še močne probiotika ter prebavne encime po treningu oz. pred kosilom, ki sledi treningu.

Kaj je vzrok napihnjenosti ne vem. Lahko gre za kandido ali kaj podobnega, da bi pa bil alergičen na kakšno vrsto hrane pa mislim, da ne sme biti problem, saj v preteklosti z napihnjenostjo nisem imel težav. Poleg tega se kot športnik prehranjujem zelo zdravo, je pa problem ker morem včasih zaužiti večjo količino hrane, kar pa tudi ne bi smel biti problem, saj ostali sotekmovalci in športniki, ki pojejo veliko več s tem nimajo težav.

Razmišljam, da bi naredil eno prečiščevalno kuro s Cellfoodom in probiotiki. 1 mesec bi porabil 1 flaško Cellfooda na teden, hkrati pa povečal količino probiotikov. Ker sem ravno v času treningom po daljši prisilni pavzi, bi lahko povečana količina Cellfooda pomagala tudi moji fizični pripravljenosti. Jemljem ga pa že približno 3-4 mesece, tako da kakšnih hudih reakcij zaradi prevelike količine ne bi smel dobiti.

Kakšno je vaše mnenje?

lp

Pozdravljeni,

niste povedali kako dolgo imate težave z napihnjenostjo, in ali ste sploh šli k zdravniku na pregled. Ali ste mogoče pomislili na Helicobacter pilori? Ta je tudi lahko vzrok napihnjenosti. Dobro bi bilo, ko bi naredili test za to bakterijo, ki lahko povzroči veliko preglavic, a ukroti se jo relativno hitro.

Če pa napihnjenost ni tako huda, potem bi lahko nadaljevali samo s Cellfoodom in probiotiki. Tudi z dozo Cellfooda ni dobro pretiravati, ker ni vedno pravega učinka, če se doza dviga. Cellfood deluje sinergično, zato ni nobene potrebe, da se dozo toliko poveča. Max doze, ki jih uživajo športniki v fazah intenzivnega treninga, ali pa hujši kronični bolniki (astma, KOPB, avtoimune bolezni,bolezni CŽS, rakavi bolniki) – to so vsi tisti, ki trpijo za hujšim oksidativnim stresom ali visoko hipoksičnostjo, so od 30 kapljic do 40 kapljic na dan. Razdelijo se obvezno na tri doze in trajajo lahko največ do 4 mesece. Potem se ponovno dozo spusti na cca 24 kapljic na dan.

Ponovno bi vam pa predlagala, da preverite ali nimate slučajno bakterijo helikobakter.

Če vas bo še kaj zanimalo, sem vam vedno na voljo, lahko pa se tudi obrnete na [email protected],

lp m

New Report

Close