Najdi forum

Poletni glavoboli

Vsako poletje se mi dogaja ista zgodba. Pogosti in nadležni glavoboli, ki trajajo celo poletje, nato pa izginejo. Mislim, da je vse to povezano z vročino, saj jo kar precej težko prenašam. Moram pa povedati, da se mi glavoboli pojavljajo tudi na dopustu, ko sem povsem sproščena in daleč stran od vsakodnevnega stresa. Kaj mi svetujete, da naredim?
Hvala in prijetno poletje

Pozdravljena,

očitno vaše telo, oziroma prav možgani ne prenašajo prav dobro visokih temperatur, in najbrž tudi vseh teh sevanj sonca in večje koncentracije ozona, ki so spremljevalci poletja.

Potem, da se vam glavoboli pojavijo v času dopusta, ko niste pod stresom, niti ni nič nenavadnega. Ali ste že slišala, da ko se organizem osvobodi stresa, takrat nastopi neke vrste sprostitev. Ob tej sprostitvi pa organizem postane zelo dovzeten za različne oblike vnetij, bolečin, slabega psihičnega stanja, zaspanosti,..in glavobol je ena najbolj pogostih oblik, ki se pojavi takrat, ko mi mislimo, da smo že mimo stresa (in takrat nas lopne, ko ga najmanj pričakujemo)… Pri vas je očitno prav ta glavobol tisti, ki se pojavi ob “sprostitvi po stresu”.

Obe obliki sta za vaš organizem stresni:
-1/ sončno žarčenje in visoke temperature
-2/ sprostitev po stresu

GLAVOBOL boste morala sprejeti kot običajno reakcijo vašega organizma pri teh dveh oblikah stresov.

-1/ Za prvo obliko: Če se boste želela izogniti temu, potem se boste morala prve dni dopusta izogibati soncu in zelo vročim krajem. ravno tako bi bilo pametno, ko bi te prve dni preživela bolj umirjeno, se sprostila, malo več spala, mirovala.
-2/ Za drugo obliko pa bo treba poskrbeti še ko ste v službi in v stresnih situacijah. Ali bi poskusila s Cellfoodom? Če bi ga začela uživati sedaj, potem se vam med zimskimi počitnicami ne bi bilo potrebno več bati glavobolov. Naslednje poletje, oz. visoke temperature pa bi ravno tako prenesla brez hudih glavobolov. Če vas zanima, poglejte na http://www.cellfood.si, ali 031 278 381. Včasih je vredno nekoliko spremeniti svoj ritem, uvesti nove navade in dati času in telesu čas, da se prilagodita in spremenita.

Tudi te sezonske glavobole imate resnično lahko pod kontrolo. Samo dajte času čas (to pomeni VEDNO nekaj mesecev, ko govorimo o našem telesu), bodite potrpežljiva, in redoljubna, če se boste odločila spremeniti ustaljene navade.

lp m

New Report

Close