Najdi forum

Izpadanje las

Malce sm v dvomih, zato se obračam na vas po nasvet. Priznati moram, da zadnje čase izgubljam kar veliko las. Ne vem, do sedaj ni bilo tako, zato me to precej skrbi. Ko sm malce bolj analizirala zadevo, svoje navade, sem ugotovila, da sem tik pred obdobjem, ko so mi lasje pričeli močneje izpadati, zamenjala šampon. Ali je možno, da je šampon za moje lase preveč agresiven? Sem ga zamenjala, vendar lasje mi na žalost nič manj ne izpadajo. Zalo bi bila vesela kakšnega nasveta, mnenja, morda izkušnjo. hvala že sedaj:)

Pozdravljena,

kar nekaj stvari je lahko krivo za vaše izpadanje las. Lahko tudi šampon. Če se vam izpadanje las še vedno ne bo zmanjšalo (po 1 do 2.mesecih), potem šampon skoraj z gotovostjo ni bil krivec.
Kaj vse lahko povzroči izpadanje las – od spremenjene hrane in tudi prevelikih količin zdravil ali različnih dopolnil (od dobavitelja do same vsebnosti hrane, izdelkov), – vlage ali temperature v zraku, – onesnaženosti vode, – stresa v službi ali doma, – samih čustvenih dejavnikov, – do starostnih sprememb, menstruacije,…..

Lahko so torej krivi ali neprava hranila za vaše lasne celice, ali hormoni, ki so posledica stresov ali mesečnih ali starostnih sprememb menstruacije.

Na delovanje celic vplivamo lahko zelo hitro. To pa še ne pomeni, da mi s svojimi čutili (vidom in otipom) to takoj opazimo. Za vidno spremembo – se pravi, da vam lasje ne bodo več tako močno izpadali, boste mogoče potrebovala kar nekaj mesecev. Pa čeprav boste spremenila šampon, in način hranjenja in “ukinila” strese v svoji okolici. Poskusite jih umivati z manj agresivnimi in bolj naravnimi sredstvi. Nudite jim naravne maske iz beljaka, mandeljevega ali olivnega olja. Ne uporabljajte agresivnih lakov za lase, raznih agresivnih oblik barvanja las ali “likanja”.

Dobro poglejte vase in prepričana sem, da boste našla odgovor. Če pa ne bo šlo, in bodo lasje še vedno močno izpadali, potem bo dobro poiskati pomoč pri dermatologu.

lp m

New Report

Close