Najdi forum

Jaz sem vedno bolj v stresu in počasi imam že vsakodnevne glavobole. Ali se jih da nekako premagati brez zdravil ali analgetikov? Kaj mi svetujete?
Vem, da ste o temu že pisali, vendar ima človek vsakič znova občutek, da je njegova situacija drugačna, nekaj posebnega. Pred mesecem dni sem prenehala jemati kt po dolgih letih. Ali lahko tudi to vpliva?

Pozdravljena,

res je, da je vsak človek poseben. In čisto nič ni narobe, če želite slišati za sebe. In zelo bom vesela, če vam bodo moje besede, nasvet kakorkoli pomagale.

Vedno vsakršna sprememba v organizmu povzroči stresno situacijo. Tudi zdravila so v bistvu stres za organizem. KT pa še posebej. In tudi ko prenehate z uživanjem, lahko povzročajo težave. vaši glavoboli so sigurno posledica prenehanja jemanja KT, skupaj s še ostalimi stresnimi dejavniki. Te ste pred tem mogoče obvladovala, ali pa niso bili še tako hudi. In kapljica čez rob je lahko bilo ravno prenehanje uživanja KT.
Seveda si lahko pomagate in tudi ti glavoboli bodo minili. A vedeti morate, da to ne gre takoj. Najbrž imate porušeno hormonsko ravnovesje. Stresne situacije pa povzročajo še dodatno izčrpavanje energije; in vse skupaj se vam kaže (vi to čutite) kot vsakodnevni glavoboli (pa še pomlad prihaja in tipična spomladanska utrujenost, ki se kaže tudi v glavobolih).

Če so glavoboli prehudi in zelo moteči, potem boste najbrž prvih nekaj dni uživala analgetike. A predlagam vam, da poskusite zraven dodati še:

Poskusite s pitjem veliko vode, uživanjem veliko sveže zelenjave in sadja.
Potem poskusite v svoj dnevni ritem uvesti nekaj meditacije ali samo vsakodnevnega (zjutraj ali zvečer) globokega dihanja ( 15minut). Samo globoko dihajte in poslušajte in mislite na dihanje. Zato, da se vse misli, možganski tokovi usmerijo v to dihanje. Na tak način umirjate možgansko valovanje. Tako “pomagate” možganom, da odklopijo odvečne dražljaje in tako ne trošijo preveč energije.
Vzemite si vsaj 45minut časa in se vsedite, sprostite ter poslušajte tisto glasbo, ki vas pomirja, vam je “pri duši”.
In seveda morate veliko spati, da se možgani umirijo, in opravijo svoje naloge. Te lahko počnejo samo takrat, ko mi spimo.
Ali bi poskusila s Cellfoodom, ki je zelo močan antioksidant, ter nudi možnost ponovnega vzpostavljanja energetskega ravnovesja v celicah? Poglejte si na http://www.cellfood.si, ali lahko povprašate na [email protected], ali 031 278 381

In nič se ne bo zgodilo takoj. Da boste začutila manjše in bolj redke bolečine – to se bo zgodilo v roku enega meseca. Če boste tik pred menstruacijo, potem bo skoraj z gotovostjo skupaj z glavobolom.
Tako kot ste leta uživala tabletke in v telo vnašala dodatne snovi, ki so vplivale na celoten presnovni proces – biološke procese v vseh vaših celicah, tako bo sedaj potrebno nekaj časa, da se stanje vrne v “prvotno”. Telo mora “sprati” snovi, ki so se dolga leta nabirala, hkrati pa se mora še sproti bojevati s posledicami stresa (tudi te povzročajo kopičenje nerabnih in škodljivih snovi). Ponavadi to pomeni 4 do 6 mesecev. Pri nekaterih lahko prej, pri nekaterih pa traja tudi leto ali malo več. Takšno genetiko imamo in to mi čutimo kot našo biološko uro (metabolizem celic). Enim teče hitro, drugim počasi. Glavobol bo minil veliko prej kot bo vaše telo popolnoma “očiščeno”. Zato je dobro, da svoj novi vsakodnevni ritem obdržite. Zraven je dobro, ko bi dodala še rekreacijo za boljšo prekrvavitev (hranjenje celic) in čiščenje organizma ( mišice, ko so napete, poganjajo limfo po telesu. Tako ima možnost “pobirati” nerabne snovi iz vseh celic vašega telesa).
TODA, bolj ko boste redoljubna, vztrajna hitreje se bo stanje izboljšalo. Poskusite in boste videla!

lp m

New Report

Close