Najdi forum

Pozdravljeni

Pred 3 dnevi sem začela s Cellfoodom in me je začela boleti glava. Uporabljam ga po navodilu , torej postopoma.

Ali naj prekinem! KAJ mi priporočate.

LP

Pozdravljena,

ali imate mogoče težave z dihali, ali ste mogoče bolj slabokrvna, ali so težave s prekrvavitvijo možganov? Če velja katera od teh, potem je glavobol, ali vrtoglavica, ali slabost pogost pojav pri vseh ljudeh, ki dobijo v začetni fazi kisik. Enako se pojavi pri Cellfoodu. Vaše telo ni več navajeno na normalne količine kisika, ker je bolj hipoksično. Ko mu dodamo več kisika, se telo odzove z vrtoglavico, slabostjo ali glavobolom (to je tako kot če greste v hribe in vas prvi dan lahko boli glava ali se vam malo vrti; tudi študije na Cellfoodu in astmatikih so pokazale te znake, ki so čez cca en teden izginile). Zato predlagamo, da zmanjšate količino kapljic na polovico. Tudi čas poviševanja števila kapljic podaljšate. Ti znaki zginejo v cca enem tednu, ker se telo pač navaja na nove pogoje, na katere ni bil več nvajen.

Po enem tednu, ali ko zginejo prve težave, lahko ponovno začnete dvigovati število kapljic. Počasneje kot je zapisano v tabeli, saj ste bili najbrž dolgo časa precej hipoksični.

Če boste imela še kakšno vprašanje, me lahko vprašate, ali pa pošljete vprašanje na [email protected], ali pokličite 031 278 381, da se lahko hitreje pogovoriva,

lp m

Hvala za odgovor!

Imam š e vprašanje!

Ker ima v PMS-ju probleme z nespečnostjo jemljem Remifemin, ki so sicer za meno ampak pomahajo tudi meni.

Ali lahko jemeljem s kisikom. Ali priporočate kaj drugega.

Če sem brez Remiofemina po dva tedna na mesec ne spim, to je teden pred menstruacijo in takrat ko imam menstruacijo.

Ker imam stresno službo, dva mala otroka pa še učim se , bi rada da mi svetujete kaj lahko kombiniram s kisikom , da bom lahko spala.

LP

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena,

Remifen lahko mirno uživate skupaj s Cellfoodom.
Če boste redno uživala Cellfood, si v roku enega meseca vzpostavila ZA VAS PRIMERNO dozo ( ali bo to 20 kapljic na dan, ali celo 30 kapljic na dan – glede na vaš način življenja in predvsem sindroma PMS, ki vas vsak mesec izčrpava), potem se vam bodo vaši sindromi porušenega metabolizma centralnega živčevja: – glavoboli in tudi spanje
začeli manjšati.
V roku 4 do 6 mesecev se s Cellfoodom izboljša presnova centralnega živčevja (ker dobi dovolj kisika in vseh tistih elementov s katerimi se možganske celice hranijo in opravljajo svoje naloge). In takrat boste ugotovila, da boljše spite, ste manj panična, tesnobna, nervozna, utrujena. Tudi v času predmenstrualnega cikla. NO, in takrat boste lahko začela celo nižati dozo Remifena. A NE KAR TAKOJ, prenehati z uživanjem Remifena.
Po izkušnjah, ki jih imamo tudi v Sloveniji, boste konec maja, junij začutila en tak premik stanja na boljše. Predvsem pa potem konec septembra in naslednjo jesen in zimo. Če si boste vzpostavila vsakodnevni ritem in ga glede na vaše sezonske/mesečne težave nekoliko prilagajala, lahko v enem, dveh letih popolnoma odpravite težave ali pa jih zminimizirate na raven, ki vas ne bo več oviral pri vašem delu, družini, vas samih. Mogoče se vam to zdi dolga doba, a biologija človeka tako deluje in biološko uro, njegov tempo moramo spoštovati, če hočemo narediti korak na boljše.

Vedno se lahko oglasite, poveste kaj se vam dogaja ali vprašate kako dalje.

Malo potrpljenja, ne takoj obupati in boste videla kaj vse si lahko v našem življenju izboljšamo in naredimo življenje lepše. Kadar imate občutek, da se nič ne dogaja, da vse stoji na mestu, takrat se spomnite na otroka 12-letnika, ki bi tako rad bil 18-letnik. A čez noč ne gre. Predvsem ne, ko hočemo spoštovati ritem – biologijo svojega telesa, z vsemi njegovimi napakami in dobrimi lastnostmi.

lp m

Hvala za odgovor.

Povzemem lahko to , da sem to nespečnost pridelala s KT, ki mi jih je zdravnica predlagla zaradi slabokrvnosti, saj sem imela močne krvavite….

Kt so me tako zdelale, da sem sedaj po treh letih OK,glede na stanje ob jemanju (slabo počutje,depresije, bruhanje in nepečnosti) . Po prenehanju jemanja tabletk je depresija počasi izzvenela nespečnost pa je še prisotna vendar v manjši meri kot pred tremi leti.

Ker je pač tako življenje – odgovorne službe, “žensko delo” še zmeraj počaka doma, dva mala otroka, učenje in enostavno ni časa , da bi storila nekaj še zase.

Hvala še enkrta za pojasnilo.

Lep dan še naprej.

Ja, lahko povzamete, da so glavoboli, pa še kaj, posledica uživanja katerih od hormonskih tabletk (kar KT so).

Za ponovno ravnovesje vašega metabolizma boste rabila nekaj časa. Ponavadi je to eno do dve leti.(več kot ste stresom podvržena, daljši čas je potreben. Ritma si pač ne morete popolnoma spremeniti – ne morete kar ukiniti službo, ali otroke, ali študij, ali ni tako?). In potem se zgodi tisti “čudež”, ki je v bistvu disciplina, vztrajnost, potrpežljivost in prava mera tistih dopolnil, ki pomagajo podpirati biološke procese (sinergija).

Pa se splača malo potrpeti, saj je pred vami še toliko desetletij…..

lp m

Jaz sem že precej sita teh dnevnih glavobolov, ki me pestijo zadnje mesece. Kolegica mi je dejala, da so morda tako imenovani tenziski glavoboli, pri katerih pomaga zgolj manj sekirancije. Sama pa resnično ne vem, kako narediti, da se bom manj sekirala. Ali imate morda kakšen nasvet, ki bi mi pomagal v boju s stresom , glavobolom…ne vem, morda kakšna zelišča, saj sem precej proti farmakologiji?
lepa hvala

Pozdravljena,

ja, vsaka bolečina, ki ne neha in ne neha, postane nadležna, nas spravlja v obup.
Vzrok za glavobole: toliko jih je. Stresi so eden glavnih vzrokov. Ampak stresi so:
– “sekirancije” iz službe, doma,.., vsak čustven dražljaj (žalost, bes, panika,strah,..)
– mesečna menstruacija
– nepravilna prehrana, preveč kave, poživljajočih napitkov, sladkih, umetnih napitkov, cigaret?!
-nepravilno gibanje
premalo kisika
– raznorazna sevanja iz okolja ( telefoni, televizorji, sonce, žarčenja Zemlje in vesolja)
– spremembe temperature, vlage in sončnih žarkov v okolju (zato tudi je spomladanska utrujenost)

Zato, če nočete biti ves čas na analgetikih, potem bo treba svoj dnevni ritem malo spremeniti. Ker se ponavadi ne moremo umakniti iz službe ali čisto spremeniti okolje, potem poskusite uvesti v svoj ritem:
– več pravega gibanja (tek, hoja, kolesarjenje, sploh gibanje na prostem; tudi vodena telovadba)
– ravno tako nekaj “pomirjevalnih” vaj (joga, meditacija, ali samo 15 minut mirnega globokega dihanja). To ste najbrž že prebrala, zakaj je dobro. Naše možgane moramo naučiti, da se umirjajo. Ko jih znamo umiriti (njihova valovanja, ki jih povzročajo čustvene reakcije), s tem zmanjšamo njihovo burno reagiranje in s tem odvečno trošenje energije (kisika). To odvečno trošenje energije je velikokrat vzrok glavobolom. In če se to dogaja mesece, sploh pa leta, potem so glavoboli vaša vsakodnevna stalnica. In tako dolgo kot že trpite za glavoboli. ravno tako boste potrebovala nekaj mesecev (eno leto?!), da ga “ukrotite”. A verjemite mi, da se da.

Zelo pomembno je tudi SPANJE. takrat se naši možgani “obnavljajo”, opravijo vse naloge, ki jih tekom dneva niso mogli. Zato moramo spati, mirovati, da jih ne obremenjujemo še dodatno.
Zato zvečer gledamo kakšen miren film, preberemo kakšno knjigo, ki nam je všeč, popijemo skodelico čaaj kamilice, mente, melise. In zvečer tudi opravimo te dihalne vaje, da se umirimo, da nam misli ne begajo več…..
Ali bi poskusila še s Cellfoodom? ( Omogoča veliko boljšo ozmoregulacijo (prevodnost dražljajev), dovolj “kisika” možganom in s tem nastajanje zadosti celične energije; hkrati pa razstruplja celice prostih radikalov in nerabnih metabolnih produktov.) Poglejte si na http://www.cellfood.si ali 031 278 381.

Poskusite! Ne smete biti nepotrpežljiva in hitro odnehati! Če boste začela jutri, če boste vztrajna in DISCIPLINIRANA, potem se bo stanje začelo spreminjati na boljše (manj glavobolov in ne tako boleči) v roku dveh mesecev. Jeseni pa boste začutila končno tisto “osvoboditev” od glavobolov. Ne bo več vaša redna spremljevalka. Vendar ne nehati z novim ritmom, vajami, navadami! Naj postane del vašega vsakdana, potem bodo glavoboli preteklost in le redko se bodo pojavili.
Začnite že jutri, lp m

New Report

Close