Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Izgorelost Zaskrbljujoče slabo izločanje potu-znoja

Zaskrbljujoče slabo izločanje potu-znoja

Spoštovani!

Morda niste pravi naslov za moje vprašanje. Zato se vam iskreno opravičujem, a me boste, če nič drugega lahko preusmerili in mi zaupali ime svetovalca za mojo težavo.

Ravno danes sem vnovič obiskala savno. Najrajši se zadržujem v infrardeči, kjer ostanem v kosu 40 minut. A sem po 40 minutah savnanja prepotena samo in izključno v zgornjem delu telesa. Moje noge so namreč skoraj popolnoma suhe. Pravzaprav so…čisto suhe, brez kapljice potu. To se mi dogaja že leta in sem počasi zares v skrbeh. Zakaj za vraga? Se zdaj resno sprašujem, kaj je narobe z mojo prekrvavitvijo, presnovo ali s čim drugim. Stara sem 42 let in imam 65 kg (pred nekaj meseci sem imela 58 kg, a sem prenehala kaditi in sem zdaj le v nekaj mesecih pridobila kar več kot 5 kg)! A nisem videti debela. To moram poudariti.

Najzdaj opišem svoj način življena:

– že leta spijem najmanj 2 litra tekočine dnevno (izključno čaj in voda-mlačna, ali pa limona stistnjena v pol litra vode)

– zajtrkujem kosmiče (nepredelane) v mleku, skupaj z eno žlico lanenega semena
– z rekreativnim tekom se ukvarjam pravtako skoraj deset let…skušam vsaj 4X tedensko preteči po cca 5 km
– poleti se v službo vozim s kolesom (5km)
-tudi pozimi se večkrat odpravim iz službe peš do doma (5km)
-jem sadje (obožujem ga in brez vsaj dveh kosov sadja dnevno pri meni ne gre)
-zelenjava mi je ljuba, jo kuham in redno uporabljam v prehrani
– soja, polnozrnati izdelki ipd. so zelo pogosto na mojem jedilniku
-ne jemljem nobenih zdravil
– sladice jem, a zelo redko ali zelo malo (košček čokolade, nekaj piškotov)
– dnevno spijem 2-3 dcl rdečega kakovostnega vina (zdi se mi, da mi to ne škoduje-uporabljam ga kot antioksidant in moj način ohranjanja dobrega zdravja)
– sem izjemno aktivna, tudi v službi vstanem neštetokrat od računalnika in se sprehodim po hodniku

In lahko bi še kaj naštela. Toda, vsakič in že leta je tako, se po obisku savne sprašujem, kaj je narobe???? Poskusila sem s športno aktivnostjo pred savno. Nič. Brez športa prej. Nič. Z vekliko tekučine pred savno. Nič. Najprej v turško, nato v infrardečo savno. Nič. Skratka, v spodnjem delu telesa, zlasti po ogah se ABSOLUTNO ne potim! Tudi z masažo pred tem sem poskusila. NIč. Tudi sama sem masirala noge tik pred savno. Nič! Ne vem… prosim…pomagajte mi razrešiti to ta hip nerešljivo uganko, ki bržčas zadeva moje zdravje.

P.S. Naj povem še to, da redno hodim k zdravniku, velikokrat grem pregledati krvno sliko (samoplačniško). Pred kratkim so izvidi spet (hvala Bogu), pokazali, da je z mano vse v najboljšem redu. Zdravnica mi ne zna pomagati. Nihče. Kogarkoli sem vprašala, se vsem zdi čudno, a nihče nima odgovora…

Iz srca vam hvala!

Pozdravljena,

vaš način življenja in način razmišljanja bi lahko bil za vzor marsikateri ženski. Čestitam vam in le tako naprej!
Da pa se ne potite po nogah, čeprav ste poskusila že vse:
– od kneipanja
– različnih oblik saven
– telovadbe pred savno
-……..

ni najbrž čisto nič narobe!
Saj se redno pregledujete pri zdravniku in kot sem razumela so vaše krvne slike, pritisk, in izvidi bp.

Nekaj bi morali vsi mi ljudje bolj upoštevati: vsak človek je edinstven! In zato ima vsak človek v svojem metabolizmu nekaj edinstvenega. To je lahko dobro, lahko je slabo. Kje imamo te svoje močne in kje te svoje šibke točke, moramo ugotoviti sami. Pri nekaterih so zelo opazne, pri drugih jih sploh ne opazimo, a se pokažejo z leti. Lahko so minornega značaja, lahko pa so usodne. Večinoma smo vsi mi ljudje nekje na zlati sredini – vsakega imamo po malem /dobrega in slabega A EDINSTVENEGA!

Tudi nimamo vsi ljudje po vsem telesu enako “posejane” lojnice niti znojnice. Na nekaterih delih telesa jih imamo lahko več, drugod manj. Očitno ste ena od tistih, ki jih ima na delu telesa (samo noge?) veliko manj, ali pa vam zelo slabo in počasi izločajo znoj.
Če je to ena vaših šibkih točk, potem si lahko mirno rečete: JAZ SEM ZELO ZDRAVA! MOJ ORGANIZEM sem naučila, da se dobro “prevetri”, prekrvavi, da limfa oprha vse moje organe (celice, tudi tiste ta najbolj oddaljene!!) in jih očisti in da se ves ta strup iz mojega telesa izloča iz vseh mojih znojnic na koži. Če jih na spodnjem delu nog ni, nič hudega. Saj z rekreacijo in dobrim mišičnim tonusom poskrbim, da limfa splakne strupe tudi iz spodnjega dela nog. Izločijo pa se nekoliko više.

Želim vam veliko lepega in sploh se s tem ne obremenjujte več. To je vaša posebnost, unikalnost. Tako to je.

lp m

Oh, najlepša hvala!

Hvala, hvala …iz srca! Zdaj sem resnično potolažena. Hvala vam na izbranih strokovnih besedah in pojasnilih.

Želim vam vse lepo!

A.

nova
Uredništvo priporoča

Lepo bodite in živite tako kot ste naučila svoje telo. Čestitam vam!

lp m

New Report

Close