Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Izgorelost Utrujenost, slaba koncentracija

Utrujenost, slaba koncentracija

Pozdravljeni,
saj ne vem več na koga bi se obrnila. Zdravila sem se z AD več let s premori zaradi strahov ki so nastali iz zelo stresnih življenjskih dogodkov. Telesni simptomi mi vedno delajo težave. Da ne govorim kako telo mesece reagira ko prenehaš z AD (če ne bo nujno nikoli več jemanja AD). V glavnem prosim za nasvet saj zdaj zavestnih strahov ni več (samo občasno) telo pa venomer daje svoje znake (nenehna utrujenost, slaba koncentracija, težko se z očmi na kaj skoncentriram, stalna omotičnost in nočne more). Ali poznate kakšne teste ki bi potrdili ali je v mojih možganih res kemično neravnovesje ali pa se sprijaznim končno da je vse to zaradi psihe? Ker pri zdravniku si od prvega problema dalje potem vedno ko te kaj tare da je to od psihe. Zdaj sem po porodu in sem še bolj utrujena in težko shajam. Če poznate kak preizkušen način da se poberem bom zelooooo vesela, saj ne čutim radosti. Kar nekaj stvari sem v življenju poskusila, pa sem bila zelo razočarana ko ni pomagalo saj so vsi tako obljubljali, pa sploh nočem pomisliti ob koliko denarja. Žalostno da se na nas tako služi kot da noben ne bi imel morale in če ne zna pozdraviti oz. pomagati, da bi to tudi povedal. Karkoli mi lahko svetujete za odpravo utrujenosti bom vesela. Lep pozdrav.

Pozdravljena,

predstavljam si, kako vam je po porodu hudo. Niste prva, ki opisujete te težave in še veliko jih je, če vas to kaj tolaži. Tako pač deluje naš organizem. Mi radi temu rečemo, da je kriva psiha. A “kriv” je nepravilen metabolizem, ki troši preveč energije, ali pa je ne zna dovolj tvoriti. In “krivi” so naši možgani – desna stran, ki je zelo čustvena. Ta stran namreč proizvaja dražljaje ob raznoraznih stresnih situacijah, ki jih mi imenujemo čustvene reakcije. In to neravnovesje se začenja že ob spočetju. Že še nerojeni otroček sprejema tovrstne dražljaje od svoje matere in jih pač (glede na svoj genom) nekam spravi (spremeni v dražljaje). Ob rojstvu, ko se sooči z okolico, takrat je pa teh dražljajev toliko več. In z leti, desetletji se jih toliko nabere, da se v organizmu pokažejo šibke točke. To so tisti organi, ki so bili ob pomanjkanju energije (spodaj si preberite članek o mehanizmu reakcije na stres – katerikoli) najbolj prizadeti. Prvi organi, ki ponavadi začnejo delati napake so možgani z živčevjem, hormonske žleze in imunski sistem; potem sledijo še ostali.
Zato tudi vsi tožijo za težavami kot je utrujenost, brez energije, volje, panika, tesnobnost, malodušje, paranoja, raztresenost, pozabljivost…stalna bolehnost, neke bolečine, trzljaji (tremorji),…in še in še takšnih netipičnih znakov.

Najprej bi si resnično morala napolniti “baterije”. Vam kronično primanjkuje celične energije, po porodu pa se ta primanjkljaj še toliko bolj pozna (poporodna depresija).

Potem bi morala spremeniti svoj način življenja, rekreacije, časa za sebe in potem za svojo družino. Vem, da je meni lahko napisati. Vam je pa to tako težko spremeniti.

Ne želim vam marketinško ničesar obljubljati, želim vam le, da bi se vam vaše vsakodnevne more spremenile v vesel vsakdan, ki bi ga uživala s svojim otrokom, partnerjem, službo, prijatelji,….. karkoli boste naredila, nič se ne bo zgodilo takoj jutri. Za vse boste potrebovala čas. tako kot se je vaše telo in “psiha” dolgo ” vozila in pripeljala v takšno stanje”, ravno tako bo sedaj vaše telo in vaša čustva (psiha) potrebovala vsaj 6 do 8 mesecev, lahko pa tudi eno leto, da spremeni svoj metabolizem in se vam stanje izboljša. Tako to je. Če boste to sprejela, se tega zavedala, potem ste na dobri poti, da se vam počutje izboljša. Biti potrpežljiva, vztrajna, ne obupati, in držati se reda. Ni enostavno, a verjemite mi, da se naredi korak na boljše in boljše. Ali bi vseeno poskusila s Cellfoodom? Ker ste že poskusila marsikaj, kaj ko bi poklicala na 031 278 381, in prepričana sem, da bi skupaj lahko poiskali takšno rešitev, ki bi vam nudila pomoč, pa tudi izboljšanje stanja.

Poskusite, za vas, in za vašega malega otročka, da bosta začela uživati veselje, jok, radost. Tako mladi ste še, še vse je lahko pred vami in brez AD-jev.

lp m

New Report

Close