Najdi forum

Stres in odziv telesa

Že nekaj časa opažam, kako se mi v času intenzivnega stresa noge intenzivno potijo, prav tako se dogaja tudi pod pazduho. Stvar me ne bi toliko motila, če ne bi bil vonj, ki ga v teh momentih oddajam, zelo neprijeten. A se da kaj narediti? To se res dogaja samo v določenih trenutkih, medtem ko v momentih, ko nisem pod stresom, ne oddajam takšnega vonja.
hvala

Pozdravljena,

ja, ob stresu se v vsakem organizmu dogajajo različne reakcije na stres. Eni pobledijo in ostanejo brez besed, enim lahko malo uide, eni že spet začnejo zelo hitro dihati,….vi se očitno zelo intenzivno potite.

Proti vaši genetiki, ki ob stresu povzroči niz reakcij in jih vi občutite predvsem kot neprijetno potenje, ne morete narediti veliko. Ker je vaš metabolizem takšen.
LAHKO se pa naučite upravljati posledice stresa z rednimi vajami in pravilno prehrano (to traja nekaj mesecev, tudi do enega leta!! In veliko jih je, ki to uspejo! A vedno zmagajo tisti, ki so potrpežljivi in redoljubni!). Takole pravijo strokovnjaki – kaj moramo vedeti o sebi in kaj so glavni koraki, da :

Upravljajmo stres!
• S stresi živimo ves čas!
• Ne pozabimo na naše dedne zasnove, poglejmo kakšni so bili naši starši, stari starši!
• Naučimo se razbrati kakšne strese doživljamo, kako vplivajo na naše telo in počutje in ali jih znamo kontrolirati!
Ob stresu : naučimo se pravilno dihati (globoko zajeti sapo in mirno dihati). Vaje večkrat ponavljajmo skupaj s telesu primerno fizično rekreacijo (hoja, tek, kolo,plavanje,….), tako telo “naučimo”,da kasneje “zna samo” regulirati stres (tako imenovani Pavlov refleks).
• Pravilno se prehranjujmo: ne štejmo kalorij temveč katere snovi smo pojedli!
• Vzpostavimo bioritem hranjenja!

Vir Klinika Mayo, September 2006

Poskusite se naučiti globoko, počasi dihati, “ko prihaja stres”, ali ko ste že presenečeni s stresom, takrat se morate ustaviti in se naučiti POMIRITI se z globokim, mirnim dihanjem. Ko boste to obvladala, boste svojemu telesu pomagala, da ne bo zapadel v cel niz stresnih reakcij, ki se pri vas pokažejo s prekomernim, neprijetnim potenjem.
Pa dobro je tudi poskrbeti, da ne uživate preveč slane, začinjene, mastne in sladke hrane, s sladkanimi, gaziranimi umetnimi pijačami, alkohol, čokolada in sladkarije.

Poskusite se naučiti teh vaj, vzdržite vsaj 6 do 8 mesecev, pa boste videla.

lp m

Podobne težave sem imela kot jih opisuješ ti. Naročila sem se napregled krvne slike v Planet zdravja in ugotovili izvor problema. Držim se njihovih navodil, spremenila sem način prehrane, več pijem, pravilno diham……..in počasi gre na boljše.
Zdi se mi prav, da se ugotovi vzrok……….pri meni so bila jetra

Lep dan ti želim.

New Report

Close