Najdi forum

vsako zimo ista pesem

Lepo pozdravljeni!!!:)))

Kot piše že v naslovu, imam vsako leto isto težavo. Dobila sem že občutek, da je moje telo preveč naravnano na dogajanje v naravi, saj se ravna tako kot narava.

Pozimi sem enostavno čisto brez energije, spomladi pa evforična, poleti sem še kar energična, v jeseni pa mi nekako že pešajo moči. Ker se mi to dogaja že vrsto let brez sprememb, me zanima, ali bi bilo lahko kaj psihičnega, ali izvirajo moje težave vse iz organizma in njegove naravnanosti?

Ali je mogoče, da je moj organizem nekako bolj občutljiv na dogajanje v naravi in kaj lahko naredim, da se stanje popravi.

pozdravčekkkkkkkkkkkk

Pozdravljena,

ja, kar prav razmišljate! Vaše telo je zelo “vremensko” naravnano.

Eni ljudje bi spali ves dan, nekateri spijo samo nekaj ur. Enako je z letnimi časi.

Ravno tako so eni ljudje bolj čustveni in jih iztirijo že majhne reakcije, žalost, sreča,…, in so ljudje, ki jih prav nič ne iztiri – včasih pravimo, da so čustveno otopeli ali železni ljudje, ali…

VREME ( količina sončnih žarkov, količina vlage, temperatura, dolžina dneva, ostala zemeljska in kozmična sevanja , ki so v različnem obdobju leta različno močna) vpliva – 1/ na naš metabolizem: na količino energije, ki jo telo lahko tvori in – 2/ na naša čustva, ki povzročijo, da telo tvori “žalostne hormone ali hormone sreče”/ti pa potem ravno tako trošijo energijo……

S tem se boste morala sprijazniti. LAHKO pa vplivate, da bo vaše telo sposobno tvoriti več energije in bo sposobno upirati se vašim sezonskim tergobam.

Najprej hrana – sadje, zelenjava, pusto meso, rastlinska olja, testenine, riž, med, suho sadje, veliko tekočine – voda, sokovi naravni, čaji poživljajoči. Večkrat na dan in manjše količine.

Potem:
Telo mora biti ves čas v gibanju zato, da poganja kri in limfo po telesu. Kri prinaša v naše celice (tudi tiste najbolj oddaljene – to so možgani!!) hrano in KISIK, Kri poganja po telesu naš motor (srce), ki pa ga s pospešeno, hitro hojo,tekom rekreacijo še bolj poženemo. Hkrati pri tem pa delajo mišice. In ko so mišice napete (v tonusu), potiskajo limfo po telesu. Limfa pa je tista telesna tekočina, ki odnaša iz celic (tudi tistih najbolj oddaljenih) strupene in nerabne snovi.
In na tak način poganjamo naše telo, da je ves čas nahranjeno (tako tvori energijo in gradi celice) in ob tem se čisti nerabnih in škodljivih snovi, ki nastajajo ob delovanju celic.

Zato vam priporočam: razgibavanje, telovadba, gibati se veliko zunaj – tek, nordijska hoja, hitri sprehodi, aerobika,… – vsaj 2 krat tedensko.
potem vsakdan zjutraj ali zvecer nekaj vaj iz joge ali stretchinga ali…., ali samo mirno globoko dihanje – cca 15 minut.

Verjemite, če si resnično želite spremeniti te “zaspane, brezvoljne” mesece v aktivne mesece, in če se boste držala tedenskega ritma aktivnosti, se bo vaše telo navadilo na nov ritem. In postalo bo živahno telo tudi v zimskih mesecih. Samo začnite pravi čas, bodite redoljubna in vztrajna in potem se kar zgodi…

Lahko bi poskusila, v teh za vas slabih mesecih, dodajati Cellfood kisik za življenje. Nudil bi vam dodatno celično energijo in s tem boljše energetsko ravnovesje, tudi na psihični ravni. Dal bi vam tisti dodatni “push”, da bi lažje začela z dodatnimi aktivnostmi…..

Želim vam veliko lepih, živahnih dni v teh turobnih zimskih dnevih,

lp m

New Report

Close