Najdi forum

hladilno mazilo

Spoštovani.

Mene pa zanima, če res hladilno mazilo maši pore, če se z njim mažeš vsak dan po obrazu? Se je dobro mazati, ali ne? Pa še to me zanima, če stres lahko povzroča izpuščaje na obrazu? Kako pa čaj iz koprive vpliva na kožo?

Hvala vam. lp, lady7

Pozdravljena,

hladilnih mazil je vec vrst, najbrz govorite o tistem, ki je na osnovi kreme (pasta). Vedno je odvisno od kakovosti sestavin, ki so v mazilu. Nekatera resnicno masijo pore na kozi.

Da bi se vsak dan mazali samo s hladilnim mazilom, najbrz ni potrebno. Z njim se mazete takrat, ko imate dolocena alergena stanja, opekline, rdecice. Sicer se res ni potrebno mazati s hladilnim mazilom. Raje uporabite katero drugo kremo, ali gel, ali olje, ali losjon za nego vasega obraza.Vedno naj bo odvisno od tipa vase koze.

Ja, stres lahko povzroca precej skode na kozi obraza: od suhosti, tankosti koze do mozoljavosti, rdecic, lisajev, srbecice. In potem je potrebno nekaj casa (lahko kar nekaj mesecev, tudi let), da se stanje umiri in da postane nasa koza ze spet normalna. Ko pa smo stresom podvrzeni leta, potem se pa lahko “pri taksnih obcutljivih kozah” razvijejo tudi razlicne oblike dermatitisa.

Poskrbite za svojo kozo, pa ne le za kozo. Ta je samo zunanji odraz, ogledalo tega kaj se dogaja v notranjosti nasega telesa. Ker ga z nasim ocesom ne vidimo, ne smemo misliti, da se pa v notranjosti nic ne dogaja, ko smo pod stresom.

lp m

Še nekaj bi vas vprašala. Namreč na obrazu imam zelo suho kožo. Vsake toliko časa pa se mi pojavi rdečina okrog nosu. Sicer se zjutraj namažem s kutinovo kremo od dr. Hauschke. Ko pa se pojavi rdečica se nekaj časa mažem s hladilnim mazilom. Kaj pa če bi kdaj uporabila otroško kremo od niveje, in sicer NIVEA Baby (to je krema za mraz in veter,baje ne vsebuje vode)? Lahko uporabljam to kremo ali ne, stara sem okrog 31 let.

Hvala za odg.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena,

osebno menim, da ni dobro, da se mazete s hladilnim mazilom, ko nastopi rdecica. Hladilno mazilo vam se bolj susi vaso, ze tako krhko in suho kozo. Najbrz ste alergicna na neko sestavino v kremi dr.Hauschke ali kaksni drugi kremi, losjonu, ali celo milu-gelu.

Baby kreme so najbolj nevtralne, vendar ni nujno, da se pri vas rdecica ne bo pojavila. Poskusite, pa boste videla. Naceloma bi vam morala ustrezati.

Ali bi poskusila s Cellfood Oxygen gelom? Ta je primeren ravno za taksne suhe, poskodovane, krhe koze, ki so podvrzene razlicnim oblikam alergije, mozoljavosti. V navodilih si tocno preberite nacin uporabe. To je v bistvu kot maska, ki se nanese v vecernih urah na obraz in pusti vso noc. Zjutraj si jo ponovno nanesete, pocakate cca 20 min in splaknete ali samo obrisete z vlazno krpico,brisacko. V vasem primeru ni potrebno nanasati nobenih drugih krem v casu rdecic, lisajev. Ko ti zginejo (cca 1 teden do 10 dni), pa opustite jutranji nanos CF Oxygen gela in namesto njega zacnete ponovno uporabljati vaso kremo. Zvecer pa le obdrzite tretman z CF Oxygen gelom. Ce boste zelela se kaksno dodatno napotilo, pa lahko vprasate na [email protected].

Krhke, tanke kozice so vedno zelo obcutljive. Zato je najprej potrebno nahidrirati jih in jim nuditi tiste osnovne sestavine, ki jih celice koze rabijo za svoje delovanje in obnovo.

Zelim vam veliko lepega in ce bo se kaj, sem vam na voljo,

lp m

New Report

Close