Najdi forum

hiperaktivnost

Lepo pozdravljeni

No, jaz imam pa ravno nasprotno težavo, od osebe, ki je zapisala, da preveč spi. Jaz sem namreč že od nekdaj hiperaktivna. Kar ne morem sedeti pri miru ali počivati. Neprestano sem v takšen ali drugačnem gibanju. Vsakodnevno porabim enormne količine energije ravno zato, ker sem skos v nekem gibanju. ali mi lahko svetujete, kako naj se vsaj malce umirim. Poleg tega, sem tudi neprestano nervozna in potijo se mi roke. kaj mi svetujete?

hvala in lepo pozdravljeni

hiperaktivna

Pozdravljena,

najveckrat je pri obeh skupinah: hiperaktivnih in zelo zaspanih(malodusje, tesnoba, utrujenost) vzrok isti.

Samo da, glede na naso genetsko zasnovo, se kot posledica kaze tocno nasprotno.

Po naravi smo eni ljudje zelo hiperaktivni, drugi ljudje pa smo zelo pocasni. Pa vsi smo lahko enako pametni (inteligencni kvocient enak). SAMO na custvenem delu se razlikujemo (emocionalni kvocient, o katerem v nasi druzbi bolj malo govorimo in ga upostevamo!). Ena polovica mozganov pri obeh skupinah sprejema enake drazljaje, a jih potem “predela” pri vsaki skupini drugace (tako kot pravimo, da imajo vsake oci svojega malarja, ravno tako tudi nas organizem v celoti reagira pri razlicnih ljudeh razlicno).

Zato tudi vemo, da imamo eni ljudje zelo hiter metabolizem, drugi pocasen. In tako eni kurijo ogromno energije, drugi veliko manj.

In kot sem predlagala “zvezdici zaspanki” spremeniti dnevni bioritem, ENAKO tudi vam svetujem. Samo, da bi bilo za vas veliko bolje, ko bi vec casa posvetila taksnim oblikam rekreacije, ki vas naucijo POMIRITI SE (da se “mozgani pomirijo in preidejo v bolj umirjeno obliko delovanja”). To pa so joga, avtogeni treningi, pilates, thai ci, vsak dan si dolociti neko uro (zvecer), se vsesti in 10 do 15 minut samo globoko dihati in se SKONCENTRIRATI na dihanje!!

In ze spet: nic se ne zgodi cez noc!! Te vaje morate ponavljati nekaj casa ( 2 do 3 mesece), da se telo navadi in da mu postanejo “POTREBA – NUJNO RABI”.

In tudi za to, da se naucite biti manj aktivna, POTREBUJETE ENERGIJO, da ” zaustavite svojega konja”. In ce je sama ne boste zmogla in vas bo ponovno gnala notranja sila, da ne morete pocasi in da morate ze spet hiteti in hiteti… potem bi tudi vam predlagala Cellfood kisik za zivljenje. Dal bi vam tisto zacetno energijo in vse tiste encime in aminokisline, da bi bila sposobna narediti preskok. In tudi to se ne zgodi takoj. Odvisno od vase hiperaktivnosti. Bolj ko ste hiperaktivna, vec casa boste potrebovala, da se boste umirila in PREDVSEM, da se boste lahko zacela kontrolirati.

Cisto spremeniti se pa ne morete. To je tako kot ce bi visoko in suho osebo hoteli narediti majhno in debelo. Delno lahko eno od lastnosti izboljsamo, preko svoje dedne zasnove pa ne moremo.

Zato, kadar kdo hoce kaj na sebi spremeniti, VEDNO USPEJO tisti, ki so redoljubni, ki so vztrajni in ki vedo, da se nic ne zgodi takoj. V bioloskih procesih mozganov in zivcevja, pa se spremembe lahko zgodijo a zato rabimo veliko vec casa kot pa, kadar hocemo izboljsati videz svoje koze.

Tako to je.

Zelim vam lepe praznike, in ce vas bo zanimalo se kaj, sem vam vedno na voljo,

lp m

New Report

Close