Najdi forum

V okviru ene teme sem prebrala, da naj bi porušeno ravnovesje v telesu vplivalo tudi na metabolizem. Ali se da kakorkoli pozitivno vplivati na metabolizem v mislu, da bi spremembe blagodejno vplivale nanj?

Pozdravljena,

poruseno ravnovesje v telesu (ali v celicah telesa) je v bistvu porusen metabolizem (ali presnova, ali delovanje ) v celicah vasega telesa.

Vi ste najbrz mislila o porusenem prebavnem metabolizmu, to je presnovi hrane, ki jo zauzijemo.

Res je, da, ce pride do sprememb v normalnem delovanju celic, potem ta sprememba povzroci, da hrano, ki jo pojemo, nase telo ne more pravilno uporabiti v svojih funkcijah ( to pomeni, da ne more izdelati encimov, hormonov, protitelesc,… da se celice obnavljajo, da se lahko branijo pred napadalci).

ZATO, ce zelite, da bo vase telo (in tako tudi njegov prebavni metabolizem) vedno v dobri formi in se lahko ubranilo (ali pa napadlo) pred raznoraznimi napadalci (to pa so virusi, bakterije, glivice, nasi custveni drazljaji zaradi zalosti, besa, razdrazljivosti, strahu,…., onesnazenost iz okolja kot so insekticidi, pesticidi, detergenti, antibiotiki,…izpusni plini avtov, letal,motorjev, tovarn,potisni plini iz raznoraznih prsilcev, zarcenja v okolju,….)POTEM DAJTE vasemu telesu veliko razlicnih snovi(raznovrstne – minerali, vitamini, aminokisline, encimi,elektroliti,….) v majhnih dozah. TAKO BO VASE TELO OB VSAKEM NAPADALCU(ali virus, ali zarcenje, ali hormoni od besa, ali…) LAHKO IZBRALO PRAV TISTO SNOV, ki bo najbolj ucinkovito orozje proti temu napadalcu (ali virus, ali zarcenje, ali hormoni zaradi besa,…..

Vedno poskusite vasemu telesu nuditi raznovrstno hrano, skupaj s taksnimi prehranskimi dopolnili, kjer boste dobila bioloske doze veliko razlicnih snovi. Da se “ne najedate” posameznih snovi, kar za telo ni dobro.

Pa na rekreacijo ne pozabite, na pocitek in pravo mero SPANJA.

Upam, da sem vam odgovorila. Ce ne, me opomnite, na kaj sem pozabila.
Lep dan vam zelim
m

New Report

Close