Najdi forum

Razgovor za službo

Živjo

Uspešno sem zaključila študij in sedaj iščem prvo zaposlitev. Glede na to, da je pred menoj veliko razgovorov in sama v času študija nisem imela ne vem koliko ustnih izpitov, kjer bi lahko “vadila” ustno izražanje me zanima, kaj mi svetujete, kako naj premagam tremo pred razgovorom?

Hvala

Pozdravljena,

prvic je vedno tezko, ko pa vajo ponovimo nekajkrat, postane poznana in v naprej vemo (ali pa se vidimo v svoji “glavi” kaksni bomo in kako bomo nastopali) kako moramo nastopati, govoriti in “kako se bo to videlo”.

Jaz bi vam predlagala nekaj, kar ze tisocletja uporabljajo dobri govorniki, igralci, politiki,….. Pripravite si besedilo, to je uvodno besedilo, ko vstopite v pisarno, se predstavite, rokujete, in ko bo pravi trenutek (to je odvisno od vasih izprasevalcev in njihovega nacina izprasevanja) poveste kdo ste, kaksne sole ste zakljucili,…
Oblecite in uredite se tako kot se boste oblekla in uredila za razgovor. Potem se postavite pred ogledalo in “odigrajte” nekajkrat ves ta prizor. IN KO boste prvic povablena na razgovor, za vas ne bo vec prvic! V svoji zavesti boste ze vedela, kako naj bi potekalo, kako se vas bo slisalo, kako,….

(Tako tudi ucijo na posebnih delavnicah ‘komunikacijskih vescin”, celo snemajo vas in potem skupaj ugotavljate kaj je dobro, kaj slabo,….)

Le pogum! Sploh ni tako hudo! Samo oblecite se temu dogodku primerno, ne pretiravati z licili, bodite naravna in povejte kaj si resnicno zelite.

lp m

New Report

Close