Najdi forum

občutek dušenja

Našla sem to rubriko in še ne vem natančno, ali se pravilno oglašam.
Moja vnukinja ima namreč večkrat občutek , da jo bo zadušilo. Stara je 14 let. Že pred leti smo jo peljali na urgenco in smo se morali ustaviti pri neki hiši, da je dobila kozarec vode, ker je imela občutek, da se bo zadušila. Ta teden je bila pri nas na obisku, hotela je pravzaprav ostati pri nas. Za kosilo sem ji naredila pohan sir, krompir in solato, zraven je pila cedevito. Popoldne smo jedli sirove štruklje. Zvečer pa pravi, da si bo pripravila toast. Na koncu pa pravi, da se ji je toast zataknil v grlu in da jo duši. Mami jo je prišla iskat in jo odpeljala k dežurnemu zdravniku. Po pregledu ni ničesar ugotovil. Vse je bilo v redu.
Izpisala sem si vse sestavine v toastu in cedeviti, če bi bila morda alergična na katere snovi.
Hvala za vaš odgovor.

Pozdravljena,

vzroki dusenja so lahko psihicne narave, fizioloske narave ali kombinacija obojega.

Ali ima vasa vnukinja astmo, ali alergijo? Ce jo ima, potem so ti napadi dusenja lahko posledica astme. Tudi astma je alergeno stanje.

Ce ji zdravniki niso nikoli ugotovili alergijo na kaksno od oblik hrane, to se ne pomeni, da se ji z leti ni razvila. Nasa hrana, molekule, ki so v hrani, so se z nacinom predelave marsikje spremenile, preoblikovale. In na taksne molekule, ki se vedno nosijo enako ime, postanemo alergicni. Pa tudi kombinacije razlicnih snovi lahko z leti vodijo v alergije.
Ce preko celega dneva zauzijemo prevelike kolicine mascob, beljakovin, tudi to lahko vodi v alergijo.

Alergije se kazejo lahko v prebavnih motnjah, na kozi, in tudi dusenju.

Ali je vasa vnukinja tihe, zaprte narave, sramezljiva? Ce je, potem lahko dozivlja notranje custvene dejavnike, ki lahko vplivajo na to, da se ob sprozenju teh custvenih drazljajev zacne dusiti.
Ali se mogoce spomnite, da je kot majhen otrok (10-mesecev, 1-leto, 2-leti), ko je hotela uveljaviti “svojo voljo”, zacela mocno jokati in se v joku dusiti? To majhni otroci radi pocnejo, da uveljavijo svojo voljo. In to jim lahko postane orodje za dosego svojih ciljev, ce so kot majhni otroci tako dosegali svoje cilje. taksno vedenje si mozgani zapomnijo za celo zivljenje in ga lahko se kdaj uporabijo.

Prepricana sem, da ni nic hudega in da bo vasa vnukinja prebrodila ta viharna pubertetna leta. Veliko kasneje se boste veckrat spominjali teh neprijetnih dogodkov in kako ste jih resevali.
Zelim vam, da cim prej ugotovite kateri splet dejavnikov je navecji krivec za dusenje vase vnukinje. In da se cim manjkrat ponovi.

Lp m

Zdravo. Imam eno uprašanje. Danes ko sem bila v šoli sem med prosto uro kar naenkrat dobila občutek da se dušim. Imela sem občutek kot da mi zateka jezik in da nimam dovolj zraku. Ta občutek traja že kakšne 3 ure. Je to mogoče lahko psihičnega izvora?
Zahvaljujem se za vaš odgovor.
Lep pozdrav

Živjo,

ja, tak občutek je velikokrat posledica čustvenega stanja. Strah, če je večkrat, dolgo prisoten povzroči veliko porabo energije na celičnem nivoju. Oseba ga pa začuti kot tesnobo, stiskanje v prsih, pomanjkanje zraka, močnejše bitje srca, tudi občutek otekanja jezika. Jecljanje, panika.

Pomisli malo kaj je zadnje čase vzrok nelagodnemu počutju, in prepričana sem, da bo odgovor hitro na dlani.

Lp m

New Report

Close