Najdi forum

Živjo

Jaz imam morda malce drugačno vprašanje. Že nekaj časa se precej slabo počutim, nakar so mi ugotovili, da sem slabokrvna. ALi mi lahko svetujete, kako bi si lahko popravila svojo krvno sliko? Kaj lahko počnem. Ali je res, kar mi je pred časom govorila sodelavka, da naj bi namreč na krvno sliko vplival tudi stres?

Hvala in vse pohvale froumu

Pozdravljena,

hvala vam za pohvalo. IN RES JE, kar vam je sodelavka povedala: TUDI stres vpliva na nastajanje slabokrvnosti.
Zaradi stresa postopoma in podzavestno “imamo nase telo” v “krcu”- Strah, tesnoba, bojazen! Poznate te simptome?
In tako telo dalj casa / kronicno vso energijo (da jo pridela, potrebuje tudi in predvsem kisik) posilja v mozgane, da so v pripravljenosti “ce pride do…”. Pri tem so tudi hormonske zleze precej aktivne. In tudi one rabijo VELIKO energijo.
In z meseci, leti pride do napak v nasem organizmu. NAJPREJ na tistem organu, ki ima “sibke tocke” (pomislite na svojo dedno zasnovo). Najbolj obcutljivi organi pa so krvozilje, koza, dihala, prebavila,kosti, vezivna tkiva.

Spodaj sem vam “prilepila del clanka, ki govori ravno o krvozilju – kako stres vpliva nanj:

” Koža in dihala
Stresni hormoni povzročijo plitko dihanje, zvišajo ali znižajo količino krvi v kapilarnem sistemu (poznamo izraza: “bled-a kot zid “ali kri mu/ji je butnila v lica”).
Rdečice, srbečice, psoriaza, lupus, ekcemi, akne, prekomerno odpadanje las.

Kronične težave z dihanjem,
bronhitis, astmatični napadi

“Krvožilni sistem
Kortizol povzroči povišanje srčnega utripa, krvnega pretoka in s tem povišanje pretoka krvnih lipidov (holesteroli in trigliceridi).

Srčne okvare in kapi!

Kortizol vpliva tudi na akumulacijo trebušnih maščob, ki nekaterim ljudem da obliko “jabolka”.Ljudje z obliko “jabolka-trebuha” so podvrženi višji nevarnosti boleznim srca, diabetesa kot ljudje z obliko “hruška-trebuha”, kjer se maščobje nabira predvsem v predelu stegen in zadnjice.”

A/ In potrudimo se Upravljati stres!
• S stresi živimo ves čas!
• Ne pozabimo na naše dedne zasnove, poglejmo kakšni so bili naši starši, stari starši!
• Naučimo se razbrati kakšne strese doživljamo, kako vplivajo na naše telo in počutje in ali jih znamo kontrolirati!
Ob stresu : naučimo se pravilno dihati (globoko zajeti sapo in mirno dihati). Vaje večkrat ponavljajmo skupaj s telesu primerno fizično rekreacijo (hoja, tek, kolo,plavanje,….), tako telo “naučimo”,da kasneje “zna samo” regulirati stres (tako imenovani Pavlov refleks).
• Pravilno se prehranjujmo: ne štejmo kalorij temveč katere snovi smo pojedli!
• Vzpostavimo bioritem hranjenja!

Upam, da sem vam odgovorila na vase vprasanje. Sem vam pa vedno na voljo,

lepe praznike vam zelim,

m

New Report

Close