Najdi forum

nervozen sosed

Lepo pozdravljeni

Nisem prepričana, ali je to pravi forum ali ne, ampak v kolikor ne poskusim, ne bom vedela, morda pa je celo pravi naslov za mojo težavo. Pred kratkim sem se z družino preselila v mesto in v bloku živi sosed, ki povzroča nemalo težav. Neprestano je živčen in nervozen. Kadarkoli ga srečam, me grdo pogleda in tudi ostali prebivalci bloka imajo iste težave. Čisto po naključju sem zvedela, da je moj daljni sorodnik, ki pa ga žal do pred kratkim sploh nisem še nikoli videla. Ravno zato vam pišem. Glede na to, da smo si v sorodu, me zanima, kako, če sploh mu lahko pomagam. Ali obstajajo kakšne kapljice ali morda kakšni preparati, ki bi mu lahko pomagali, da bi se malce pomiril.

Hvala za odgovor.

pozdravljena,

ja, ljudje smo po naravi eni bolj vzkiplivi, drugi pa povsem pasivni, apaticni. Ce pa je se okolje stresno, potem…..Vas sosed, in sorodnik je ocitno zelo vzkipljive narave, kolerik. Cisto pomiriti ga ne morete, ker je po naravi taksen. Ali ste razmisljala, da bi se pogovorila z njim? A najprej bi bilo potrebno vzpostaviti zaupanje. Ko bi vam zaupal, bi vas tudi poslusal. To se tudi ne zgodi kar takoj v nekaj dneh. Najbrz je nesrecen, ali nezadovoljen z nacinom zivljenja in zato tako reagira. taksnim ljudem se lahko pomaga, a je zato potrebno vec casa (meseci, tudi leta) in nekaj znanja: kako zaceti z njimi pogovor, da se vam odprejo in da vam prisluhnejo. Beseda ni konj, pravijo. Poskusite enkrat zaceti z njim pogovor o njegovih tezavah, tegobah. Ko se vam bo “odprl”, boste videla kje so njegove tezave in ali ste kos pomagati mu in poiskati pot, da boste zadovoljni vi in TUDI ON.
IN ko bosta ze “dobra soseda”, takrat mu lahko predlagate kaksen pripomocek. Sprejel ga bo le, ce vam bo zaupal.
Lahko mu omilite to njegovo vzkipljivost, A NE TAKOJ. Ze valerianove kapljice (baldrijanove kapljice) ali v obliki tablet( Persen) nekoliko omilijo nervoznost, vzkipljivost. A ne popolnoma.
Lahko poskusite s Cellfood kisik za zivljenje. Na Osebe, ki ga uzivajo, in ce so vzkipljive, vpliva tako, da se umirijo, in bolj razsodno reagirajo na stresne dejavnike. Tista nekontrolirana vzkipljivost, zadircnost, jeza – IZGINE. Ce ga boste prepricala, da jih bo uzival redno, potem se bo zacel pomirjati v roku 1 – 2 mesecev. Vprasanje pa je, ce vas bo poslusal in redno uzival.

Zelim vam, da bi vasemu sosrodniki pomagala in da bi nasla zanj pravo resitev. Prepricana sem, da je sam precej nesrecen, a to zna pokazati samo z jezo, kricanjem, vzkipljivostjo.

Le pogum,

lp m

imam sosedo ki me vsaki dan ko me vidi iziv ali pljune ali pa govori kakšne grde besede probala sem se že pogovorit z njo a se ne da tudi drugim sosedom dela isto kako bi se lahko pogovorila z njo kjer mene to kar dela ona zelo prizadene slišal pa sem tud da je bolna na živcih lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena,

najbolje bi bilo, ko bi jo čim manj vznemirjali in poskušali čim bolj mirno obiti. Še posebej, ko ni ravno najboljše volje. Če nikoli nista bili prav dobri prijateljici ali znanki, potem boste z njo težko navezali dobre odnose. Dobre odnose, da bi vam zaupala – to je pa tisto kar bi vaša soseda potrebovala, da bi vam lahko prisluhnila.
Če ji želite dobro, poiščite tisto osebo, ki jo vaša soseda dobro pozna in ima rada, ji zaupa. Takšna oseba lahko vaši sosedi razloži, da vam, ostalim sosedom njeno ravnanje ni po volji.

Veliko dobre volje in potrpljenja in razumevanja za ljudi, ki so nekoliko drugačni od nas ostalih, pa si sami težko pomagajo.

lp m

New Report

Close