Najdi forum

šokirana sem

Najprej lepo pozdravljeni

Včeraj sem med brskanjem po medmrežju naletela na podatek oziroma bolje rečeno informacijo,iz katere bi lahko sklepali, da je boj človeka proti oksidantom v telesu morda celo nesmiseln. S tem, ko uživamo antioksidante in na ta način skušamo pomagati telesu, s tem, ko se borimo proti prostim radikalom in oksidativnemu stresu, le temu ne bi veliko pomagali. Povedano drugače, ali vnašamo antioksidante ali ne, naj ne bi bistveno pripomoglo v boju proti oksidativnemu stresu. Kakšno pa je vaše mnenje?

Najlepša hvala za odgovor in lep dan

zapopadena bralka

Pozdravljena,

jaz se s tem absolutno ne strinjam!! To je zame enako kot ce bi rekel za otroka, ki je manj nadarjen za matematiko:”oh, ta se pa nikoli ne bo naucil racunanja, skoda casa zanj!” Pa poznamo take primere, ali ne?! VEMO pa, da ce se z otrokom, pa tudi z otrokom ki ima Downow sindrom, ukvarjamo, mu lahko razvijemo optimalno vescine in znanja in ga naredimo skoraj normalnega. TO PA ZE IZ IZKUSENJ POZNAMO in se tak skeptik in negativist ne more vec zanikati!
IN ENAKO
je borba z oksidativnim stresom ali prostimi radikali, pa se z veliko drugimi napakami v metabolizmu celice. Ko nudimo celici moznost, da se kompleksno upira in bori in s tem popravlja in regenerira, s tem nudimo celici moznost, da se bo pocasneje “kvarila”, degenerirala in pocasneje starala. Posamezniki znajo, imajo to zmoznost, da optimalno izkoristijo svoj potencial v danem okolju in se v primerjavi s svojimi vrstniki zelo pocasi starajo. Pa cetudi bolehajo za kaksno boleznijo.
IN TO PA MI OBCUTIMO kot mladostnost, radozivost, vitalnost,….

NIC NI ABSOLUTNO, sploh ne v zivljenju, kjer nimamo v naprej predvidenih parametrov (tako kot so v matematiki, fiziki in kemiji; biologija jih se ne more natancno opredeliti!!!!). Vse so verjetnosti in da znamo sebe DOBRO poslusati in SLISATI – kako dela nasa “masina” (telo). Borci, pozitivni ljudje imajo veliko boljse rezultate od pasivnih, negativistov. Pa tukaj ni nobene “cirule carule” zgodbe.

Gospa, ce niste pasivnez, ce sodite med borce, med osebe, ki so pozitivni, ki se ne bojijo in si velikokrat upajo , potem mi lahko verjamete, da boste lahko imela svoj oksidativni stres in se vse ostale “kvarljive mehanizme pod kontrolo”. Seveda ne ves cas. A cim veckrat vam bo to uspelo, toliko veckrat bo vasemu telesu uspelo vzpostaviti ravnovesje in delati optimalno. In ce bo to postalo vas vsakdan skozi celo vase zivljenje, potem boste ena tistih, ki se tako pocasi stara in ki ji okolica potihem ali naglas to zelo zavida.

A najpomembneje je vzpostaviti si red, se tega reda drzati ves cas ali skoraj ves cas. Sem pa sodi prehrana (zavedati se o ne-kakovosti hrane), rekreacija, delo, pocitek, zabava,….

Veliko lepega in ne vsega verjeti skeptikom in negativistom. Da je trditev: Zemlja je okrogla, postala trditev in vsesplosno sprejeta, je bilo potrebno vec kot 150 let. Tudi danes je veliko znanja, ki ga se nocemo sprejeti….
lep konec tedna
m

New Report

Close