Najdi forum

Otrok odklanja kakanje

Imam problem s triletnim otrokom ki noče kakati. Tega se tako strašno boji, da odklanja kolikor dolgo se to sploh da (5-10 dni).Saj najbrž ni potrebno posebej razlagati kako zgleda kakanje po 10 dneh,…

Namreč sprašujem, kaj lahko kot mama storim, razen tega da sem vseskozi zraven in mu lepo prigovarjam, da to normalno, da vsi to počnemo in da to mora storiti.

Zanima me predvsem s psihološkega vidika kako reagirati na nastalo situacijo.

Hvala.

Pozdravljena,

kdaj pa se je to odklanjanje zacelo pri vasem otroku?

…preden vam bo katerikoli strokovnjak poskusal poiskati resitev za vasega otroka, boste morali ugotoviti kdaj je zacel prvic odklanjati eno od naravnih potreb-kakanje. Kdaj pa pomeni:
ali se spomnite kaj se je takrat dogajalo okrog njega,
kolikokrat se mu je to ponovilo

in sele tako lahko poiscete dobro resitev. Ce je vzrok psiholoske narave ali bioloske.

Hitro pobrskajte po svojem spominu in prepricana sem, da boste nasla izhod iz neprijetne situacije. V kolikor boste se vedno zbegana, vam bomo poskusali skupaj poiskati resitev.

lp m

Po moje bi blo dobr otroku dajati rahla odvajala-naravna prehrana celuloza npr stročnice in ob tem ugotoviti psihične n biološke spremembe blokade odvajanja blata pri otročku.npr slive.da ne bom kaj napačnega napisala-tako je meni pomagala stara mama in težave so izzvenele.povzročila jih je pa ločitev mojih staršev.si predstavljam odvajanje po parih dneh…hudo je!

Yonix

New Report

Close