Najdi forum

nesamozavestnica

Imam sledeči problem.
Dva meseca delam kot tajnica. Služba mi je všeč, vendar imam problem. Sem zelo nesamozavestna. Ko pridejo stranke, moram včasih skuhat kavico in jo postrešt, in takrat nastane problem. Roke se mi tako tresejo da sploh ne morem to naredit. Imam namreč grozno tremo. Tako da pride kolegica in ona to naredi. Vse skupaj izgleda kar smešno. Pa tudi sicer ko moram kaj povedati, me muči grozna trema. Kako naj to spremenim. Rada bi ostala v tej službi, trenuno sem za določen čas…

Pozdravljena,

VAJA DELA MOJSTRA!! vem, da vam ni enostavno, saj smo sli vsi skozi te zivljenjske sole! Prvic je najhuje. Drugic in tretjic malo lazje,…potem je pa to rutina. V podjetjih, kjer je vzpostavljena kultura, ponavadi svoje zaposlene posljejo v tovrstne tecaje, kjer jih ucijo osnovnih oblik komunikacije; predvsem tiste, ki so nekoliko sramezljivi – tako kot sem jaz vas “razumela”. Lahko se sama vpisete v tovrsten tecaj komunikacije za mlade in se neizkusene tajnice. Obstaja zdruzenje tajnic (poglejte na splet ali povprasajte za Tel.st.), ki si med seboj pomagajo in imajo tudi organizirana tovrstna izobrazevanja.

NA zaCETKU SI lahko pomagate TUDI SAMA:
desetletja preizkusena in uporabljena metoda za ucitelje, predavatelje in vse, ki morajo nastopati v javnosti. In vi imate tudi vsakodnevne nastope:

doma lahko malo potrenirate, PRED OGLEDALOM!!! Predstavljajte si situacijo v sluzbi in jo potem “zaigrajte” pred ogledalom tako, DA SE GLEDATE in OPAZUJETE!!! To je zelo pomembno!! To igro ponovite kar nekajkrat.
In v sluzbi, ko bo situacija enaka, bodo vasi mozgani imeli v svojem “skladiscu-spominu” spravljeno igrico izpred ogledala. IN JIM NE BO VEC TUJA!! In VI boste vedela, kako se bo situacija morala odvijati. SE bo trema, a ne vec tako huda. IN ko boste nekajkrat opravila to nalogo – vam bo postala prava malenkost. VERJEMITE! nestetokrat preizkuseno, potrjeno!
Samo pred ogledalo se postavite in zacnite “igrati”.

Lep konec tedna vam zelim in vesela bom, ko boste cez kaksen mesec odgovorila:”Poskusila in mi je slo!!”:-)
m

Ojla

Kar pogumno.
Tudi sama se ubadam s tem. Sem zaposlena na delovnem mestu posl.sekretarke. Delo mi je zelo všeč. Rada sprejemam stranke ter sklepam nova poznanstva.
Vendar tako kot ti imam problem s streženjem kave….enostavno se mi roka tako trese, malo že po naravi veliko pa tudi zato,ker me vsi gledajo.
Slišala sem tudi že nekaj opazk na ta račun. vendar se trudim po svojih močeh.
Moram priznati da je prišlo obdoboje ko se je vse skupaj že umirilo. Pa vednar imam zdaj ponovno probleme……
Držim pesti da nama zadeva steče tko kot je treba.

nova
Uredništvo priporoča

Ali si probala tole pred ogledalom, kot mi je odgovorila m. Jaz bom začela vadit tole pred ogledalom, da se stvar zrihta. Probala pa bom tudi avtogeni trening, čeprav ne vem kje, kako…

Boš vidla tudi nama bo uspelo, in bova čez kakšen mesec postregli kavico dvajsetim, brez problema.

Papa

Poskusite, poskusite! pred OGLEDALOM! Res pomaga!
potem, ko doma, pred ogledalom natreniras, in ko moras v sluzbi to izpeljati _ SE ENOSTAVNO “VIDIS” in imas sebe pod kontrolo! pa tudi ce naredis napako; ni nic hudega, ker se vidis.

Avtogeni trening je ena od oblik globokeg, pravilnega dihana. Kar nekaj knjig je na razpolago v knjigarnah. nauci te globokega, umirjenega dihanja v casu stres.

In ve ste vse pod STRESOM, ko morate postreci kavico, ali vljudnostno klepetati s partnerji, ali……
potem pa so roke mrzle in mokre, pa srcek hitro bije, pa brez besed obstanemo ali pa zacnemo jecljati…..

Evo, dekleta! SEBE v roke vzeti in zaceti!
Potem pa samo sporocite, cez kaksen mesec ali dva – prej se nic ne zgodi…

lep dan vama zelim
m

jst mam tut take težave.na jetra mi gre ko me folk ocenjujoče mikronatančno gleda pod roke.kot bi meli namesto oči mikroskope in senzorje ki zaznajo usak moj trz.jaooo zoprna stvar,ampak minljiva=).naredim se flegma ostalo pa…itak je že pol konc kofi tajma=))

Yonix

New Report

Close