Najdi forum

Ne znam naprej!?

Pozdrav!

Stara sem 23 let in se že skoraj dve leti sprehajam skozi najrazličnejša telesne stanja.

Moje dosedanje diagnoze: premajhno delovanje ščitnice (predpisan Euthyrox, ki si ga ne upam začeti piti) in vnetje le te (hashimoto tiroiditis) in alergije (spomladanske; cvetenje, … verjetno pa tudi na kar nekaj hrane oz. njenih sestavin, ker, ko sem določene stvari začela izločati iz moje prehrane, se je stvar nekoliko izboljšala).
Verjetno je mogoče, da so alergijske reakcije nekako take (tako hude), kot jih opisujem nadalje?
Vem tudi, da približno take težave doživljajo tisti, ki so bolni na ščitnici.

Velikokrat sem omotična, imam vrtoglavice, glavobole, vse omenjeno v kar hudih oblikah.
Slabše vidim, večkrat čutim napetost na predelu oči.
Tišči, zateguje, praska, žgečka me v grlu, sili na kašelj. Imam tudi občutek kepe v grlu, občasno hripav glas.
Tudi v prsih in terbuhu me tišči, ali kako drugače boli, zbada. Včasih imam mravljinčasto, skoraj mrtvo desno roko in tudi nogo.
Prihajajo trenutki splošne slabosti (siljenje na bruhanje) in tudi slabosti v smislu splošne oslabelosti.
Včasih se mi zdi, da bom kar izgubila zavest.
Včasih imam zelo povišan srčni utrip. Pritisk je enkrat visok, drugič nizek. A načeloma je ta normalen.

Vse omenjene težave zelo onemogočajo normalen potek življenja. Tudi psihično sem zaradi omenjenega zelo obremenjena.

Žal imam smolo z osebno zdravnico, ki mojih težav ne jemlje preveč resno in prav zato nisem v vsem tem času pri nadalnjem raziskovanju mojega telesnega stanja dosegla prav veliko. Le pregled ščitnice, pa še za to, sem jo skoraj na kolenih prosila, ter testiranje na koži na različne alergene.

Precej sem obupana, ker ne vem več, kaj storiti. Še na kakšne preiskave me zdravnica noče poslati, še krvi (osnovne krvne slike) mi noče pogledati,…
In iskreno povedano ne vem, kako naprej…

Močno sem zaskrbljena glede vseh teh težav. Se kar bojim, glede na vse omenjeno (pa še se kaj najde), da je kaj hudega z mano…

Pozdravljam vas, se vam zahvaljujem in želim obilo zdravja!

pozdravljena,

opozorili so me, da niste dobila moj odgovor. zato vam pisem se enkrat. Hormoni in njihove zleze so zelo zapletena in kompleksna zadeva. Pa se povazni so z ivcevjem, saj morajo komunicirati s celim telesom svoje “odlocitve”. Ce nam primanjkuje energije (vzroki so najveckrat dolgotrajni stresi), nase telo odklaplja organe in se osredotoca na to, da imata zivcevje in hormoni dovolj energije za delovanje. Ker pa energije zmanjka tudi za njiju, pride do posledic kot jih cutite tudi vi.

Ali bi poiskusila nov izdelek, ki vam omogoca tvorbo zadostne kolicine energije in hkrati cisti telo stresnih skodljivih snovi. Na http://www.cellfood.si lahko pogledate izjave oseb, ki so uzivale Cellfood izdelek in kako so bile bolj aktivne, boljse volje, z manj bolecin, vnetij, tudi vrtoglavic,…..
Lahko napisete na [email protected] in boste dobila izcrpnejso informacijo.

Zivljenje je veliko lepse, bolj bogato, ko imamo dovolj energije. Pa tudi ce imamo kaksen “defekt” na katerem od nasih organov.

Veliko veliko dobre volje, saj si jo zasluzite,

lp m

Draga Polonica
čisto slučajno sem odprla ta forum v iskanju nekaj drugega in prebrala vaše pismo. Sem pa zdarvnica in edino kar lahko povem je, da je Hashimoto tiroiditis kronično vnetje (ponavadi dedno) ščitnice, ki se manifestira z predvsem zmanjšano funkcijo žleze in s tem posledično zmanjšanim izločanjem hormonov.
Če vam je zdarvnik predpisal hormone(Euthyrox), , svetujem, da jih čim prej začnete jemati.
Terapijo boste morali najverjetneje jemati doživljensko, ampak verjamite, da boste čez nekaj časa ( in sicer zelo hitro) začutili poboljšanje.
Mogoče se ne bi odločila za ta odgovor, vendar so mojemu partnerju tudi ugotovili Hashimoto tiroiditis in po hormonski terapiji je kot prerojen. Iz zornega kota zdravnika, pa samo lahko pivem, da si preberete, kar nekaj na spletu dostopne literature, o delovanju hormonov ščitnice, in mislim, da boste sama našla odgovor na svoje vprašanje
Želim vam vse najboljše

New Report

Close