Najdi forum

stres-tresenje

Ali je možno da zaradi stresa občasno se začnem tresti(kot da bi me zeblo), ker zadnje čase sem veliko pod stresom v službi in v istem obdobju opažam tudi tresenje?

Pozdravljeni,

seveda je zelo velika verjetnost, da je to mrazenje posledica stresorjev iz okolja (mobing, fizična, umska preobremenitev).
Osebno sem popolnoma prepričana, da je to simptomatika stresnih dogodkov.
Takšno mrazenje občutite takrat, ko je vaš živčni sistem z možgani preobremenjen. Ta preobremenitev možganovine troši ogromno energije in posledica tega je, da se tako hormonski regulator kot imunski sistem ZELO AKTIVIRATA. Ko se vključi imunski sistem pomeni, da mora nekje nekaj “braniti ali napadati”. To mi poznamo -občutimo kot VNETNI PROCES.

Pri vas je živčni sistem zelo obremenjen, preobremenjenost pa vodi tudi v vnetje živčevja. Ta vnetja občutimo na različne načine: vi ga očitno občutite kot mrazenje ( to je ta vročica z rahlim tresenjem, spastičnostjo….), lahko tudi rahla panika-otrplost………

Ko se vam to zgodi, vam predlagam, da začnete mirno, globoko dihati in poskusite misliti na dihanje. To mirno globoko dihanje izvajajte vsaj 5 do 8 minut, ali vsaj 30-krat vdihnite in izdihnite! A globoko in počasi!! To dihanje je orodje, kako na mehanski način umirimo možgane, da ne tvorijo več toliko stresnih hormonov in s tem povzročajo vnetne procese (ki jih vi občutite kot mrazenje). Tako dolgo morate izvajati zato, ker možgani potrebujejo 8 do 10 minut, da lahko spremenijo navodila za tvorbo hormonov sprostitve (endorfini) in ne tvorijo več stresnih hormonov (kortizol,adrenalin).

Tako, upam, da sem vam odgovorila, pa tudi dala neko napotilo, kako boste lahko obvladoval pojavljajoče se mrazenje.

lp m

Pozdravljeni, ze priblizno dva meseca se mi dogaja kot da nebi mogel razmisljati kot da nisem jaz misli se mi prepletajo malo se mi tresejo roke in noge vcasih imam tudi potne zvecer se zbujam u cisto suhimi usti cisto sem brez volje in moci, je to mogoce psihicna izgorelost, dogaja se mi tudi da moram konstantno zajemati zrak

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

znaki, ki jih opisujete, so lahko posledica hude izgorelosti. Pogosto se pojavlja disociacija (občutek, da to nisem jaz), tresoče okončine, upad energije, volje in tako naprej. Ampak, ti znaki so lahko tudi posledica katere od telesnih težav. Zato je nujno, da ugotovite kaj vašim težavam dejansko botruje. Najprej obiščite osebnega zdravnika. Ta bo podal svoje mnenje in vas najbrž napotil še h kakemu specialistu. Predvsem vam predlagam obisk psihiatra. Ta bo znal najbolje oceniti kaj je vzrok težav. Na koncu pa pridemo na vrsto psihoterapevti. S klienti razdelamo širšo in globljo sliko, da oboji natančno razumemo kaj je v ozadju in tudi kako težavo odpraviti ali vsaj omiliti.

Lep pozdrav,
Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

Pozz opravil sem test ekg tudi kri so mi uzeli in vse je bilo vredu, obcutek imam kdaj kot da mi nekaj blokira misli in da se ustavim v casu kot da sem ujet mislite da so to vzroki psihicnega vzroka

Spoštovani,

to je dobro, da ste opravili nekatere medicinske preiskave. Vendar to kar ste navedli, ni dovolj. Opraviti je potrebno serjio preiskav, vključno z obiskom psihiatra, da na koncu zdravniki odgovorijo na vaše vprašanje – ali so vzroki psihološki. Si izmišljujem – težave v mišljenju bi bile lahko posledica možganskega tumorja, pa tega ne bi pokaza niti ekg, niti osnovna krvna slika. Tudi če bi prišli k meni na obravnavo, ne bi pričela s psihoterapijo, dokler zdravniki ne bi potrdili, da gre za težavo psihološkega izvora. Torej jaz nisem tisti, ki lahko odgovori na vaše vprašanje, ampak so to zdravniki. Šele potem pa vam jaz lahko v okviru svetovanja pomagam dodatno potrditi, da gre za težavo psihološkega izvora, razumeti od kje težava izvira in kako se z njo spopasti. Na podlagi zapisa na portalu pa tega ne morem niti ne smem narediti – čeprav razumem vašo željo prejeti hiter odgovor.

Lep pozdrav,
Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

Kakšne vse analize je potrebno narediti ko se ugotavlja izgorelost?

Lep pozdrav

Spoštovani,

katere preiskave je potrebno opraviti se glede na simptome odločajo osebni zdravnik in zdravniki specialisti, h katerim je oseba napotena. Konkretno katare preiskave so to, je na splošno nemogoče odgovoriti. Izgorelost je kompleksen sindrom in potek je odvisen od številnih faktorjev. Zato se simptomi lahko od osebe do osebe močno razlikujejo, kar zahteva seveda različne kombinacije preiskav. Pomembno je, da medicina izloči možnost telesnih vzrokov težav ter psihološka diagnostika potrdi psihološki izvor težav. V praksi izgleda tako, da včasih kar splošni zdravnik reče: to je izgorelost, in recimo napoti osebo na psihoterapijo. Včasih pa imajo klienti, ko se oglasijo pri meni, za sabo recimo eno leto različnih medicinskih preiskav in debel fascikel izvidov.

Lep pozdrav,

Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

New Report

Close