Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca bolečine v prsni steni – rebra

bolečine v prsni steni – rebra

Pozdravljeni!
Ne vem ali je to pravi forum, vendar mene grozno bolijo rebra.
Pod desno dojko, točno na sredini, me bolijo rebra. Najhuje je na dotik in ob pritisku na prsni koš nad desno dojko. Ne morem ležati na hrbtu, ker grozno boli, če ležim na boku, se moram vstati tudi iz tega položaja. Boli ob dihanju, kašljanju. Skratka skoz.
Pred tremi tedni sem začela močno kašljati, opravila sem slikanje pljuč, vse bp. Nakar se mi je kašelj dokaj umiril z dvema škatlama sumamed antibiotikov. Danes sem imela tudi slikanje ekg, pa tudi bp. Kri je tudi ok. Zdravnica pravi, da vnetje reberne mrene ni. Ne ve pa od česa takšne bolečine. Lekadol, Brufen ne pomagata nič. Danes sem dobila injekcijo pri zdravniku in je bilo cca 3 ure bolj blagih bolečin, potem pa so se ostre bolečine pojavile nazaj.
Kaj še naj naredim???

Pozdravljeni, lahko gre za bolečine, ki so nastale kot posledica kašljanja in premikanja struktur v steni prsnega koša ob tem. Na tem mestu se stikajo rebra s hrustancem, ki jih pripenja na prsno kost in tako boleče je lahko tudi vnetje tega stika.Običajno pomagajo nesteroidna protivnetna zdravila (na recept) in mednje sodi tudi omenjeni brufen, traja pa malo dlje…
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor.
Včeraj sem šla ponovno po injekcijo (1 amp. ketonala + 1 amp Dexomethasona), ko pa to popusti pa tbl Zaldiar + Brufen. In je bilo včeraj res, da ko vse popusti boli, drugače pa je bila bolečina čisto majhna. Celotno terapijo še ponovim.
Ker ponoči nisem splala zaradi bolečin, sem veliko prebirala različne forume :). Prišla sem še do enega vprašanja. Zvečer, ko se umirim me bolijo noge. Imam zatečene, vendar brez kakšne modrikaste barve (vidi se npr. rob nogavic, pasovi čevljev). Žile se na nogah tudi vidijo, mogoče malo izstopajo iz kože samo pod koleno. Imam par kg preveč. Dopoldan sedeč položaj v službi, popoldan pa aktivnost z dvema predšolskima otrokoma in gospodinjstvom. Ali je ta bolečina samo od utrujenosti, ali je možno, da gre za kakšen strdek. Še zdaj sem bila na pregledu in je srce normalne velikosti, imam pa včasih pulpitacije, mogoče čutim v tem času, ko sem bila bolna, močneje razbijanje srca, kot sem ga prej, ker itak ne jem nobene tablete za pulpitacije.
Hvala za odgovor!

nova
Uredništvo priporoča

Poydravljeni, popoldne, po stanju ali sedenju in podobno, so pogosto nekoliko zatečene noge, ne da bi bila v ozadju kakšna bolezen, prav tako blago obojestransko zatečene noge niso sumljive za globoko vensko trombozo. isto velja za omenjene bolj vidne vene na nogah. Tiste pulpitacije so v bistvu pAlpitacije, izraz pa ne pomeni drugega, kot občutenje lastnega srčnega utripa in to ni bolezen kar sama po sebi.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni jaz pa mam podobno težavo.Stara sem 25 let sem kadilka skadim malo več od 5 cigaretov na dan. In težave so se začele pred približno 2 mesci ko sem ful bila prehlajena sem vzela v lekarni lekadol combo in cez 2 dni je bilo boljse povisano telesno temperaturo nisem mela. Po tistem sem pa pol začela kašljat mela sem ful suh kašelj. Kašljala sem skoraj 2 mesca potem me pa začelo med rebri ali v rebrih nevem tega opisat špikat oz zbadat in mi je zelo otežavalo spanje sem spala samo na hrbtu vsak dan. Zelo težko sem se dvignila iz postelje. Ampak počivala sem bila na toplem in po 1 tednom je bilo boljše minilo je. Po tem en čas pa spet začelo samo ne zelo ko se je trebalo obrnit na bok ali pa dvignit recimo z fotelje.. Ko mirujem nič ne špika ,zbada ne boli. In včeraj sem opazila da mi spet z nosa tece in mam občutek da se me spet loteva prehlad. In to noč je bila bolečina bolj ostra (špikanje,zbadanje)med vdihom in izdihom. Čudno mi je pojavi mi se če sem predolgo na hladnem in ko se me loteva prehlad vsaj jaz tako opažam. In me zanima kako je vaše mnenje? In če še omenim pred ko sem zbolela me je bolelo celo telo od kosti naprej vse mišice tudi.. In po tem se mi je pojavil prehlad.
Hvala že vnaprej in Lep pozdrav.

Bolečine vsepovsod so pogost spremljevalec virusnih okužb, če kašljate, pa še zbadanje oz bolečine v prsnem košu. Vaša zgodba se mi ne zdi nič eksotična, po vsem tem času kašlja in bolečin pa je seveda vseeno pametno, da vas pregleda tudi zdravnik. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close