Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca zvin gleznja

zvin gleznja

Zdravo,sem na dopustu v tujini.zjutraj ko sem sla iz kopalnice sem spregledala da ima stopnico in sem padla,zacutila sem bolecino v gleznjo,a je kmalu pojenjala in sem potem lahko nadaljevala,sem pa cutila da boli ce sem malo sem intja nogo premikala. Cel dan sem se hodila,ne veliko,nekaj pa.sedaj se je malo bolj razbolelo,malce boli samo od sebe,najbolj pa ob premikanju v dolocene gibe. Vidim tudi nekaj otekline na notranji strani gleznja,tudi na otip boli,desno od kosti. Ko hodim vcasih malce poci. Zanima me,ali bi po opisu sodec rekli,da je zvin,ali je mozno da je kak zlom? Nebi rada za brezveze zdravnika iskala,smo trenutno v cistih ‘rovtah’ …. Pa seveda kako si lahko pomaga clovek, led, pocivanje najbrz…

Zdravo Mojca! Take poškodbe so navečkrat le zvin gležnja. Žal pa je to le po opisu nemogoče ločiti od počene kosti (“maleola”). Če ste v divjini, ne bo katastrofe, če se to poslika kakšen dan, dva kasneje, a vsekakor je koristno, da je enkrat v kratkem poškodba obdelana pri zdravniku.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zdravo, najlepsa hvala za odgovor. Zdaj je dva dni po tistem in je bolje. ne da je ok, ampak je pa bolje, in tudi normalno funkcioniram. Pod gleznjem na obeh straneh je zateklo, ampak ne tako da bi bodlo v oci, je treba malo bolj pogledat potem se pa vidi. nic ni modro, ce pritisnem na notranji strani, na tisti izboceni kosti in okoli nje, zaboli, ampak ne močno in veliko manj kot dva dni nazaj. Ce ne premikam me pa ne boli. Bi rekla, da ce bi bila pocena kost, bi verjetno bolj bolelo? cez par dni bom sla lahko k zdravniku normalno, zdaj bi bilo to sicer tudi lahko , samo malo vec logistike, zato me zanima 🙂
LP,
Mojca

nova
Uredništvo priporoča

V optimalnih okoliščinah, bi že bila pregledana in poslana na RTG. Če vzameva, da vaše okoliščine zahtevajo improvizacijo in prilagajanje okoliščinam, menim, da odlaganje pregleda za par dni (glede na vaš opis) ne bo prinesel dodatne škode za zdravje, pa čeprav bi se pokazalo, da gre za kakšno poko v kosti. Tudi zelo sumljiv vaš opis ni, res pa je, da je zanašanje na bolečine in oteklino precej nezanesljivo in ne sovpadata vedno s stopnjo poškodbe.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zivjo. Na trenigu gimnastike sem si pred 14 dnevi zvil glezenj. Dobil sem gips. Po 1 tednu so rekli naj ga snamem. Ko sem ga snel sem imel sevedno iste otekline kot na dan poskodbe. Sedaj pa mi je noga na mestu gleznja se bol otekla; kljub temu da pocivam imam nogo v zraku, hladim z ledom. Ali je uredu da se mi je pojavla ta oteklina?

Neobičajno je, da ste dobili gips a pol toliko ne kot to, da naj bi si ga morali sneti kar sami. Da je gleženj še zatečen, ni nujno nekaj neobičajnega, a vsaj izvid travmatologa bi precej bolj osvetlil vašo poškodbo. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close